ده فعالیتی که بدن پس از مرگ همچنان انجام می دهد !

دانستن اینکه بدن شما بعد از مرگ قادر به انجام چه کارهاییست موضوعی جالب و در عین حال تامل برانگیز است. در ادامه به شاهد این ۱۰ مورد باشید.

۱۰- رشد ناخن و مو
بدین صورت نیست که این اعضا به رشد خود ادامه می‌‏دهند، بلکه فقط در ظاهر اینگونه به‌‏نظر می‌‏رسند. همان‌‏گونه که بدن رطوبت خود را از دست مى‌‏دهد، پوست چروکیده شده و منقبض مى‌‏شود، در نتیجه ناخن و مو بلندتر به نظر مى‌‏آیند

۹- تولید صدا
جمود بدن ساعاتى پس از مرگ، موجب انقباض و سفت‌‏شدن عضلات مى‌‏گردد. این موضوع به‌‏علاوه‌‏‌‏ی آزادشدن گازها و تارهاى صوتى که سفت و انعطاف ناپذیر هستند، باعث تولید صداهاى ناهنجار مى‌‏شود.

۸ – رشد سلول‌‏های پوست
این سلول‌‏ها به مراقبت زیادى نیاز ندارند و خودکفا هستند، چرا که بیشتر عمرشان را در خارجى‌‏ترین قسمت بدن مى‌‏گذرانند و از طریق جذب و تراوش تغذیه کرده و بدین طریق به مدت چند روز مى‌‏توانند از خود دفاع کنند.

۷- دفع ادرار
ماهیچه‌‏هاى کنترل‌‏کننده وظیفه‌‏ی نگه‌‏داشتن ادرار را به عهده دارند. وقتى مرگ رخ مى‌‏دهد، آنها از کار باز مى‌‏ایستند. پیش از جمود بدن که ساعاتى به طول مى‌‏انجامد و بدن وارد وضعیت شل و سستى مى‌‏شود، دفع ادرار به‌‏صورت بی‌‏اختیار انجام می‌‏شود.

۶- مدفوع
ماهیچه هاى شل و سست، توانایی نگه‌‏داشتن چیزی را ندارند. در روال عمل دفع، گازهاى تولید شده در بدن، مدفوع را در طول مسیر روده ها به حرکت درمى‌‏آورد. این موضوع براى همه رخ نمى‌‏دهد، ولى ممکن است اتفاق بیفتد.

 

۵- هضم
باکترى‌‏هاى موجود در امحا و احشا باوجود فوت میزبان هنوز به زیست خود ادامه مى‌‏دهند. بسیارى از آنها انگل هستند و برخى به تجزیه‌‏ی غذا کمک مى‌‏کنند. تا زمانى که تغذیه کنند، به زندگیشان ادامه مى‌‏دهند.

 

۴- نعوظ
به علت کشش خون، گاهى اوقات پس از مرگ نعوظ اتفاق مى‌‏افتد.

 

۳- حرکت ماهیچه
سیستم عصبى حتى ممکن است پس از توقف فعالیت مغز به عملکرد خود ادامه دهد. حرکات نامرتب و متفرق که به جاى مغز از ستون فقرات نشات مى‌‏گیرد، مى‌‏تواند دلیل همه‌‏ى پرش و تکان‌‏هاى ناگهانى بدن باشد.

 

۲- کارکرد مغز 
پزشکان زمانى فوت شخصی را اعلام می‌‏کنند که قلب و شش‌‏ها از کار باز ‌‏ایستند. در حقیقت پس از مرگ، مغز براى دقایقى هنوز از مواد غذایى و اکسیژن استفاده مى‌‏کند.

 

۱- زایمان
اسناد تاریخى نشان مى‌‏دهند که پیش از مرسوم شدن مومیایى کردن اجساد، گاهى اوقات رویدادى به نام تولد در تابوت رخ مى‌‏داده است. در زنانى که زمان مرگشان باردار بودند، برخى اوقات به دلیل تجمع گاز و فشار بر روى رحم، جنین با فشار به بیرون مى‌‏آمد و عمل زایمان انجام می‌‏گرفت.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: