قرارداد علی دایی با پرسپولیس ، ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون برای یک سال

در شرایطی که علی دایی به عنوان مربی برگزیده هیات مدیره پرسپولیس به کارش خودش در باشگاه ادامه می دهد حالا شایعه ها درباره دستمزد او سر و صدای زیادی به راه انداخته است.

علی دایی با پرسپولیس برای فصل پیش رو به توافق رسیده است و از همین حالا هم لیست بازیکنان مد نظرش را به مدیرعامل باشگاه داده است. علی دایی البته درباره چیزی که سفت و سخت با اعضای باشگاه اتمام حجت کرده است دستمزد خودش است؛ موردی که حالا سر و صدا به راه انداخته است.
untitled(13)
در واقع زمانی که محمد رویانیان با علی دایی برای پرسپولیس به توافق رسید پیشنهاد همکاری سه ساله ای به بازیکن سابق باشگاه داد که در نهایت مورد رضایت طرفین قرار گرفت. نکته ای که حالا «خبر ورزشی» به آن اشاره کرده این است که دایی در این قرارداد پیش شرطی گذاشته که هر سال دستمزد او ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت؛ حالا چه پرسپولیس جامی بگیرد و چه نگیرد!
با احتساب اینکه دایی در لیست منتشر شده از سوی وزارت ورزش برای سال اول از این قرارداد سه ساله مبلغ یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان گرفته است پس با ادامه همکاری با این باشگاه و احتساب ۲۰ درصد افزایش این رقم برای فصل جدید دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان خواهد بود.
رقمی که بدون تردید دایی را تبدیل به گرلن قیمت ترین مربی ایران می کند و ظاهرا کسی به غیر از امیر قلعه نویی هم این روزها توان رسیدن به او را ندارد. نکته ای که پیش تر در جلسه هیات مدیره باشگاه رخ داده و استیلی از بقیه حضار خواسته بود از دایی تخفیف بگیرند هم اشاره ای به این مورد داشته است.
این موضوع در شرایطی به بیرون درز می کند که امسال فدراسیون فوتبال برای تیم های لیگ برتر سقف بودجه تعیین کرده است و برای پرسپولیسی که قرار است در لیگ قهرمانان آسیا به میدان می رود سقف ۱۸ میلیاردی تعیین کرده است. مبلغی که با توجه به رقم قراردادهایی که بازیکنان و مربیان این تیم در سر می پرورانند سرابی بیش نیست. البته تاج، نائب رییس فدراسیون فوتبال هم تایید کرده که چند باشگاه از جمله باشگاه پرسپولیس درخواست رقمی بیشتر از سقف بودجه کرده اند که با توجه به رقم قرارداد دایی و عدم تخفیف گرفتن باشگاه از این مربی طبیعی است که پرسپولیس از همین با مشکلات مالی روبرو شود.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: