بازار سقف چترهای رنگارنگ در شیراز (تصاویر)

بازار زرگرها در شیراز ، بازار زرگرها با سقف چتری در شیراز ، بازار سقف چترهای رنگارنگ در شیراز ، بازار چتتری در خیابان لطفعلی خان زند شیراز

مجله مراحم: یک مرکز خرید در شیراز که سقف آن با چترهای رنگارنگ به تقلید از مراکز خرید مشابه در اسپانیا و ایتالیا تزئین شده و به کوچه چترها معروف است.

عکس های بازار زرگرها در شیراز

 این روزها خیابان لطفعلی خان زند و بازار زرگرها حال و هوای ویژه ای دارد به نحوی که در ساعت های مختلف روز شاهد حضور انبوه مردم برای دیدن پوشش جدید این خیابان هستیم.
هر عابری که به این بازار قدم می گذارد با سقفی مملو از چترهای رنگارنگ مواجه می شود که این منظره زیبا دیدگان رهگذران را به خود خیره می کند و اجرای این طرح توسط شهرداری منطقه تاریخی فرهنگی شیراز، رونق و حال و هوای تازه ای به این منطقه بخشیده است.

بازار چتری در شیراز

با توجه به اینکه این منطقه در بافت تاریخی فرهنگی شهر شیراز واقع شده است، این اقدام شهرداری به عنوان یک نماد جدید در گدشگری، تاثیر بسیاری در جلب نظر گردشگران داخلی و خارجی داشته است .
شهردار منطقه تاریخی فرهنگی شیراز در این مورد روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا بیان کرد: با توجه به این که پوشش پیشین بازار زرگرهای شیراز واقع در خیابان احمدی به لحاظ بصری از زیبایی چندانی برخوردار نبود، برای رفع این مشکل شهرداری این منطقه اقدام به احداث پوشش دوم سقف بازار با استفاده از چترهای رنگی متحرک و معلق کرد.
ابراهیم خداشناس افزود: پوشش جدید بازار زرگرهای شیراز با استفاده از چترهای معلق، زیبایی و جلوه خاصی به این مکان بخشیده و موجب رضایتمندی کسبه و رهگذران این منطقه شده است.
وی بیان کرد: همچنین با توجه به استفاده از طیف های رنگی متنوع مورد استفاده در این نوع چترها، ضمن القای حس آرامش موجب سرزندگی روحیه بازدید کنندگان می شود.

بازار مسقف از چتر های رنگارنگ در شیراز

خداشناس اظهارداشت: پروژه زیباسازی محدوده بازار زرگرها با استفاده از جلوه های متنوع بصری و رنگی با الهام از الگوی طراحی چتر در رنگ بندی های شاد و متنوع که تاثیر شگرفی بر روی چشم انداز بازار زرگرها گذاشته و با توجه به قرار گرفتن این بازار در بافت تاریخی فرهنگی، این نوع پوشش از جذابیت خاصی برای گردشگران داخلی و خارجی برخوردار است.
او با بیان اینکه این طرح با اقبال عمومی رو به رو شده است،بیان کرد: یکی ازدلایل اجرای این طرح در بازار زرگرها، حفاظت فیزیکی و شبانه روزی از این منطقه است که موجب شده در بحث حفاظت و نگهداری پوشش این خیابان دغدغه ای وجود نداشته باشد.
خداشناس ادامه داد: این پروژه با حداقل هزینه به لحاظ ریالی و با کمترین نیروی ماهر به مدت یک هفته کاری توسط پرسنل اجرایی شهرداری منطقه تاریخی فرهنگی انجام شده است.

بازار سقف چترهای رنگارنگ در شیراز

بازار زرگرها در شیراز,بازار چتری بازار زرگرها در شیراز,بازار چتری بازار زرگرها در شیراز,بازار چتری

بازار زرگرها در شیراز

بازار زرگرها در شیراز,بازار چتری بازار زرگرها در شیراز,بازار چتری

بازار زرگرها در شیراز

بازار زرگرها در شیراز,بازار چتری بازار زرگرها در شیراز,بازار چتری

 بازار زرگرها در شیراز

بازار زرگرها در شیراز,بازار چتری بازار زرگرها در شیراز,بازار چتری

بازار زرگرها در شیراز

بازار زرگرها در شیراز,بازار چتری

بازار زرگرها در شیراز

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: