اینجا چاه یعقوب در تگزاس آمریکا است (تصاویر)

چاه یعقوب یا چشمه یاکوب یکی از زیباترین و خطرناک ترین چاه‌های دنیا است که در شهر تگزاس کشور آمریکا قرار دارد و  گردشگران زیادی جذب این منطقه کرده است.

چاه یعقوب در تگزاس

چاه یعقوب یا چشمه یاکوب عمق خیلی زیادی دارد و در اعماق آن یک غار وجود دارد که به آن غار ویرجین میگویند. هیچکسی تا به حال نتوانسته به اعماق این چاه برود زیرا غاری که در اعماق این چاه است بسیار خطرناک میباشد.

غار انتهای این چاه آهکی است و به محض برخورد کوچکترین ضربه ای به آن خاکستری از آهنگ همه جا را فرار میگیرد و کسی قادر به شنا کردن نخواهد بود و مرگ شناگران را حتمی میکند.

اخرین قربانی این چاه یک شناگر معروف امریکایی به نام «وین وود راسل» بوده که رکورد شنا در آب های آزاد را در کتاب گینس ثبت کرده اسا اما به محض ورود به عمق این چاه جان خود را از دست داده است.

 چاه یعقوب در تگزاس,چشمه یاکوب

تصاویر چاه یعقوب در تگزاس

چاه یعقوب در تگزاس,چشمه یاکوب

عکس های چاه یعقوب در تگزاس

چاه یعقوب در تگزاس

شنا کردن در چاه بعقوب

چاه یعقوب در تگزاس,چشمه یاکوب

چاه یعقوب در تگزاس,چشمه یاکوب

 

چاه یعقوب (Jacob’s Well) در ویمبرلی تگزاس، یکی از خطرناک ترین نقاط روی زمین است. این چاه که نامش از روی انجیل برداشته شده، جان بیش از ۸ نفر را گرفته است، ولی با توجه به تعداد زیاد افرادی که دوست دارند در آن شیرجه بزنند، گویا زیاد هم کسی را نمی ترساند.

این چاه در نگاه اول چشمه ای بی خطر به نظر می رسد. دهانه آن فقط ۴ متر است و نشانه ای از خطر در سطح آن نمی بینید. چند متر پایین تر از سطح آب، ۴ حفره متصل به هم وجود دارد.

ورودی حفره چهارم بسیار باریک است و کمتر کسی تابحال به آنجا رسیده است و به آن غار ویرجین می گویند. می گویند سنگ های آهکی شگفت انگیزی در آنجا هست. ضربه پا به شن های کف این نقطه کاملاً دید فرد را کور می کند. شناگران ماهر هم نتوانسته اند از این نقطه زنده بیرون بیایند. آخرین قربانی آن وین وود راسل بوده که شناگر ماهری در آبهای آزاد بوده، ولی برای شیرجه در غار آمادگی نداشته است.

علیرغم خطراتی که این چاه دارد، ولی شیرجه زن های زیادی را به خود جذب می کند. در دهه سی، پسرهای منطقه ویمبرلی و سان مارکوس تلاش می کردند تا غار زیر آب را کشف کنند، و با استفاده از شلنگ های هوا و تجهیزات دست ساز و خانگی دیگر در آن شیرجه می زدند، ولی کسی بیشتر از ۷.۶ متر را کشف نکرده بود.

البته زمانی بوده که این چاه اصلاً خطرناک نبوده است. مورخ ۷۹ ساله ای به نام دوروتی ویمبرلی کربو می گوید: «وقتی من سه سالم بود، پدرم مرا در آب این چاه می انداخت. امکان نداشت غرق شوید چون چشمه شما را با حباب هایش با فشار به سطح آب هدایت می کرد.» بخاطر فشار آب چشمه، آن زمان امکان نداشت کسی بتواند بیشتر از چند فوت پایین برود.

چشمه یاکوب,چشمه یاکوب در تگزاسچشمه یاکوب,چشمه یاکوب در تگزاس

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: