عکاس آمریکایی برنده جایزه عکس حیات وحش+تصاویر

«مایکل نیک نیکلاس» عکاس آمریکایی با مجموعه «زندگی شادمان کوتاه شیر سرنگتی»، مفتخر به دریافت جایزه «عکاس حیات وحش» سال۲۰۱۴ شد.
مایکل نیک نیکلاس ۶۲ ساله، که امسال جایزه«طبیعت و حیات و حش» مسابقه عکاسی جهانی سونی را نیز با همین مجموعه به دست آورده بود توانست این جایزه را به خود اختصاص دهد. در مجموعه او بر عوامل تهدیدکننده بقای شیرهای منطقه سرنگتی در شمال تانزانیا، از جمله کشتار این موجودات شکوهمند و از دست رفتن زیستگاه‌‌های‌شان پرداخته شده است.
 مجله مراحم: در این عکس گله‌ شیرها، پس از حمله پنج شیر ماده گله به یکی از شیرهای نر به نام هیلدور، در کنار هم استراحت می‌کنند. در مراسمی در شهر لندن به عنوان برنده این مسابقه که توسط موزه تاریخ طبیعی انگلیس و بی‌بی‌سی برگزار می‌شود، معرفی شد. در بین افراد مشهوری که در این مراسم حضور داشتند، دوشس کمبریج(همسر پرنس ویلیام) و سِر دیوید اَتِن‌بورو نیز دیده می‌شدند. دوشس کمبریج که یکی از حامیان موزه تاریخ طبیعی است، به همراه سر دیوید اتن‌برو جایزه برندگان بزرگسال و همچنین زیر هجده سال را اعطا کردند.
عکس سیاه و سفید این عکاس که گربه سانان بزرگ گله «وومبی» را در حال استراحت بر روی دره‌ای صخره‌ای در پارک ملی سِرِنگیتی نشان می‌دهد، یکی از فینالیست‌های دیدنی و جذاب این مسابقه بود. به گفته عکاس در این عکس، شیرهای ماده بعد از فراری دادن یکی از دو شیر نر موجود در گله، به استراحت و خواب پرداخته‌اند.
این عکس که «آخرین عکس عالی» نام دارد، با استفاده از نور مادون قرمز گرفته شده که به گفته نیکلاس «نور را تغییر و به آن حسی بسیار قدیمی و مقدس گونه می‌دهد.»
مایکل نیکلاس در سال ۱۹۹۶ به عنوان یکی از عکاسان مجله «نشنال جئوگرافیک» کار خود را آغاز کرد و در ژانویه سال ۲۰۰۸ به عنوان یکی از سردبیران اصلی این مجله منتصب شد. او در حال حاضر با همسر هنرمندش «ریبا پک» در شوگرهال، ویرجینیا زندگی می‌کند.
نمایشگاه «عکاس حیات وحش سال» امسال پنجاهمین سالگرد برگزاری خود را جشن می‌گیرد و به گفته موزه تاریخ طبیعی بریتانیا «شگفت آورترین و به چالش کشاننده ترین مناظر دنیای طبیعت» را نشان می‌دهد. داوران برای این مسابقه، ۱۰۰ اثر برگزیده را از میان ۴۲۰۰۰ اثر عکاسی از ۹۶ کشور جهان انتخاب کردند و این ۱۰۰ اثر، در نمایشگاهی در موزه تاریخ طبیعی از ۲۴ تا ۳۰ آگوست ۲۰۱۵ قابل بازدید هستند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: