ماهی جاسوس امریکایی را ببینید! + عکس

نیروی دریایی آمریکا سال آتی میلادی یک ماهی جاسوس روباتیک را وارد ناوگان خود می‌کند که ۴۵۰ کیلوگرم وزن و ۱.۵ متر طول دارد.

نیروی دریایی آمریکا در حال حاضر در حال تست این ماهی بیومتریک به نام «شناگر شبح» است و پیشتر نیز شرایطی را که این ماهی روباتیک بایستی با آنها مواجه شود مورد بررسی قرار داده که از جمله آنها می‌توان به عملکرد آن در میان امواج و شرایط نامساعد جوی اشاره کرد.

این ماهی روباتیک که توسط دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا ساخته شده، دارای یک دم متحرک است و از قابلیت مانور بالا و حرکت کردن در سرعت‌های متفاوت برخوردار است. این سازه روباتیک همانند یک ماهی رفتار می‌کند.

«شبح» در نیروی دریایی آمریکا! +عكس

کاپیتان جری لادمن، یکی از مقام‌های این دفتر در نیروی دریایی آمریکا گفت: این تلاشی برای استفاده بهینه از سازه‌های روباتیک در ارتش است. ما کاری را انجام دادیم که طبیعت خیلی پیشتر آن را انجام داده است.

این سازه روباتیک از طریق یک ویدئوگیم کنترل می‌شود اما می‌توان به آن برنامه داد تا مسیری را طی کند و همچنین می‌توان بر روی آن دوربین و سایر تجهیزات نیروی دریایی را نصب کرد.

نیروی دریایی آمریکا امیدوار است که بتواند از این ماهی شبح به جای سایر وسایل زیردریایی استفاده کند. این ماهی روباتیک همچنین به صورت بالقوه قادر است تا از رادارهای صوتی بگریزد و وارد مناطق دشمن شود و از کشتی‌ها و بنادر آمریکا که در معرض خطر هستند، حفاظت کند.

از این ماهی همچنین می‌توان برای جست‌وجوی مین‌های زیرآبی یا پیدا کردن سوراخ و منفذ در کشتی‌ها استفاده کرد؛ چون در حال حاضر غواص‌ها این کار را انجام می‌دهند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: