پوست مصنوعی هم ساخته شد

پوست مصنوعی هم ساخته شد پوست مصنوعی به این صورت است که لایه ای ژلاتینی است که علاوه بر اینکه همه خصوصیات پوست انسان را دارد ویژگی های بهتری نیز دارند و از عفونت و تاول جلوگیری میکند و حتی در برابر بیماری های پوستی بسیار مقاوم است.

پوست مصنوعی با نوعی ژلاتین ساخته شده است و تحولی بزرگ در علم پزشکی به حساب می  آید روز گذشته هم داشنمدان روسی توانستند خون مصنوعی را اختراع کنند.

اختراع پوست مصنوعی 

پوست مصنوعی هم ساخته شد

ساخت پوست انسان با ژلاتین

به گزارش مجله مراحم به نقل از پایگاه خبری ساینس دیلی، این مدل ژلاتینی توسط محققان آزمایشگاه علم مواد و فناوری سوییس (EMPA) ساخته شده و نحوه جذب آب در آن دقیقا مشابه پوست انسان است. پوست بزرگترین اندام است و علاوه بر حفظ تمام اندام‌های داخلی، از بروز عفونت و بیماری ها جلوگیری می کند. انعطاف پذیری و سازگاری با محیط، از جمله مهمترین ویژگی‌های پوست است.

پوست در مقابل عوامل خارجی واکنش نشان می‌دهد، برای مثال در هوای خشک، خشک و زبر شده و در هوای مرطوب، صاف و نرم می‌شود. مدل ژلاتینی طراحی شده توسط محققان سوییسی نیز این قابلیت را شبیه‌سازی می‌کند.

زمانی که پوست در معرض رطوبت زیاد قرار می گیرد، میزان اصطحکاک افزایش می‌یابد و همین امر موجب تاول و زخم می‌‌شود. برای مثال در نظامیان و مشاغلی که برای مدت زمان طولانی چکمه به پا دارند، عوارض پوستی در ناحیه پا بسیار شایع است.

مهمترین کاربرد این مدل ژلاتینی، بررسی تاثیر منسوجات با الیاف مختلف، داروهای درمان عوارض پوستی و تحلیل واکنش پوست در شرایط مختلف است. یعنی به‌جای استفاده از مدل‌های حیوانی برای بررسی روش‌های درمانی، می‌توان از این مدل ژلاتینی استفاده کرد. در ابتدا قرار بوده این مدل از کراتین ساخته شود؛ ولی بعد ژلاتین به علت قیمت پایین جایگزین کراتین شده است.

پوست مصنوعی هم ساخته شد

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: