این روباه های خوشگل را ببینید

همانطور که از نامشان پیداست، محل زندگی آنها در صحرای بزرگ آفریقا و شمال آفریقا است. اندازه بدن ۳۷ تا ۴۱ سانتیمتر و اندازه دمشان ۱۹ تا ۲۱ سانتیمتر است. روباه صحرا کوچک‌ترین گونه روباه است و به دلیل داشتن گوشهای بسیار بزرگ به راحتی قابل تشخیص می‌باشد.

مجله مراحم: روباه یکی از زیباترین حیوانات روی کره زمین است،البته  تصور بیشتر ما از روباه به همان موجود قهوه ای رنگ که در کارتون ها دیده ایم، باز می گردد. اما این مقداری کم لطفی در حق یکی از باهوش ترین و جذاب ترین ساکنن حیات وحش محسوب می شود.

روباه ها نیز همانند بسیار از گونه های جانوری دیگر، انواع مختلفی دارند که این تفاوت ها در ظاهر حیوان کاملا آشکار است، البته اکثر خصوصیات رفتاری گونه های مختلف روباه همانند یکدیگر است. در ادامه این مطلب زیباترین روباه های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

روباه صحرا

 همانطور که از نامشان پیداست، محل زندگی آنها در صحرای بزرگ آفریقا و شمال آفریقا است. اندازه بدن ۳۷ تا ۴۱ سانتیمتر و اندازه دمشان ۱۹ تا ۲۱ سانتیمتر است. روباه صحرا کوچک‌ترین گونه روباه است و به دلیل داشتن گوشهای بسیار بزرگ به راحتی قابل تشخیص می‌باشد. آنها جانورانی شب کار هستند و روز را در سوراخهایی که در شن حفر می‌کنند به سر می‌برند. این روباهها از جوندگان کوچک، پرندگان، حشرات و خزندگان کوچک صحرایی تغذیه می‌کنند.

زیباترین گونه های روباه در جهان

 


روباه قرمز

روباه سرخ که به نام روباه معمولی نیز معروف است در بسیار از نقاط دنیا از جمله آسیا و شمال آفریقا و اروپا و آمریکا و حتی در استرالیا پراکنده شده است. این روباه فراوان‌ترین گونه سگسانان است که در ایران مخصوصاً به علت فرهنگ غلط عامه در مورد رفتار این حیوان، بسیار مورد آزار و اذیت و کشتار قرار گرفته‌است. با این حال این کشتارها خوشبختانه هنوز باعث تهدید نسل این حیوان به صورت جدی نشده‌است. این حیوان دشمنان بسیاری دارد که بجز انسان که یکی از اصلی‌ترین دشمنان این حیوان است می‌توان به خرس، گربه وحشی، پلنگ، گرگ و هم‌چنین به پرندگان شکاری مانند عقاب و جغد اشاره نمود که بعضاً خود این حیوان یا توله‌هایش را شکار می‌کنند. این حیوان در تمامی زیستگاه‌ها زندگی می‌کند اما معمولاً از مناطق بسیار خشک و جنگل‌های انبوه دوری می‌کند.

زیباترین گونه های روباه در جهان

 


روباه خط دار قطبی

روباه خط دار قطب شمال با دخالت های ژنتیکی و علمی انسان به این شکل درآمده و درواقع عضو خانواده روباه های قرمز محسوب می شود.

زیباترین گونه های روباه در جهان

 


روباه خاکستری

روباه خاکستری تقریباً درمیان صخره‌ها وبرگ‌های سایه دار جنگل‌ها ظاهر می‌شود. این روباه از خرگوشهای دم پنبه ای، موشها، ول ها ( موشهای شمال آمریكا و اروپا) و دیگر پستانداران، پرندگان، حشرات و مواد گیاهی شامل غلات، سیب، خرمالو، آجیل، گیلاس، انگور، علف و تمشك تغذیه می كند.در اواخر تابستان و پائیز ملخ ها و جیرجیركها مهمترین غذای او به شمار می روند.

زیباترین گونه های روباه در جهان

 


روباه نقره ای

این روباه از خانواده روباه قرمز بوده و البته بواسطه رنگ خاص در قسمت خارجی پوست، ارزشمندترین روباه شناخته شده تا کنون محسوب می شود که متاسفانه بر رغم جمعیت کم، همچنان برای پوست قربانی شکارچیان می شوند.

زیباترین گونه های روباه در جهان

 


روباه قطبی

روباه قطبی، گونه‌ای روباه است که در نواحی قطبی اروپا، آسیا و آمریکای شمالی زندگی می‌کند. اندازه بدن آنها بین چهل و شش تا شصت و هشت سانتیمتر است و اندازه دم آنها تا سی و پنج سانتیمتر می‌شود. روباه قطبی از معدود جانورانی است که می‌تواند در برف و یخ زندگی کند. آنها پاهای کوتاه و پرمو دارند و گوش های آنها کوچک و تقریبا گرد است. این روباه‌ها از جوندگان کوچک، پرندگانی که بر روی زمین زندگی می‌کنند، باقی‌مانده غذای خرس قطبی و حتی لاشه حیوانات تغذیه می‌کنند. سوراخهای پای تپه‌ها و صخره‌ها پناهگاه‌های خوبی برای روباه‌ها می‌باشند ولی آنها در طول زمستان نمی‌خوابند و می‌توانند دمای پنجاه درجه زیر صفر را نیز تحمل کنند. این روباه ها در تابستان پوششی متفاوت دارند که به رنگ کوه‌ها و صخره‌هاست و در زمستان، سفید شده و به رنگ برف در می‌آیند. در حال حاضر به نوعی در جاهایی مانند مکان‌های محصور و پر از غذا زندگی می‌کنند.

زیباترین گونه های روباه در جهان

 


کراس فاکس

یکی دیگر از انواع روباه است که در واقع از همان خانواده روباه قرمز محسوب می شود و بیشتر در آمریکای شمالی دیده شده است.

زیباترین گونه های روباه در جهان

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: