انگور سیاه عمر را زیاد میکند +خواص

انگور سیاه یکی از میوه هایی است که به عنوان یک بمب ویتامین شناخته میشود. این میوه چه به عنوان نوبرانه و چه به عنوان کشمش و خشک باعث افزایش طول عمر میشود.

این میوه بهشتی یکی انواع ویتامین را در خود جای داده ویتامین هایی که بای سلامتی بدن حیاتی است.

در ادامه مجله مراحم به خواص درمانی و ویتامین های موجود در این میوه میپردازیم.

انگور سیاه

خواص انگور سیاه

تقویت سیستم ایمنی بدن

انگور سیاه در مقایسه با پرتقال چهار برابر و در مقایسه با بلوبری ۳۳ برابر ویتامین C بیشتری دارد.

تهیه یک کمپوت خوشمزه از انگور سیاه باعث نمی شود که فواید آن از بین برود. ۱۴۰ گرم کمپوت انگور سیاه حاوی ۱۸۲ میلی گرم ویتامین C است که این مقدار دو برابر نیاز توصیه شده روزانه (برای حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن) است.

حفظ عملکرد قلب و عروق

آنتوسیانین های انگور سیاه که باعث می شوند این میوه به رنگ بنفش دیده شود، و آنتی اکسیدان های قوی آن، بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهند.

تئوری که در این زمینه وجود دارد، می گوید این آنتی اکسیدان ها از عروق داخلی محافظت می کنند.

procyanidins موجود در انگور سیاه باعث انعطاف پذیری بیشتر رگ های خونی شده، و البته این انگور مثل انواع توت ، یک منبع عالی پتاسیم است که این ماده به حفظ سلامتی فشار خون کمک می کند.

بهبود عملکرد مغز

آنتوسیانین موجود در انگور فرنگی سیاه به محافظت از سلول های عصبی کمک کرده و شما را از نظر ذهنی سریع تر و زیرک تر می کند.

دانشمندان موسسه Plant & Food با همکاری دانشگاهی در انگلستان تحقیقی از ۳۶ بزرگسال انجام دادند، به این ترتیب که به گروهی ۲۵۰ میلی گرم عصاره انگور سیاه داده و به گروهی دیگر نوشیدنی دارونما.

این محققان متوجه شدند افرادی که نوشیدنی انگور سیاه مصرف کرده بودند، میزان توجه و خلق و خوی آنها بهبود پیدا کرده و خستگی آنها از بین رفته بود.

بهبود تمرینات ورزشی

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد انگور فرنگی سیاه می تواند به بهبود عملکرد ورزشی فرد کمک کنید.

محققان دانشگاه چیچستر به بررسی تاثیر کپسول پودر انگور سیاه (که هر کدام معادل ۱۰۰ عدد انگور بودند) روی عملکرد فرد در دوی سرعت با فاصله و شدت بالا پرداختند.

آنها متوجه شدند که دریافت این مکمل باعث شده دوندگان دوی سرعت (که ورزشکار حرفه ای نبودند) ۱۱ درصد بیشتر منطقه ای که می دویدند را پوشش داده و ۱۰ درصد هم طولانی تر بدوند.

کارشناسان حدس می زنند که انگور سیاه می تواند فشار ناشی از اکسیداسیون در بدن را که به خستگی منجر می شود کاهش داده و خواص ضدالتهابی آن به بهبود جریان خون کمک می کند.

بازیکنان فوتبال، راگبی و دونده ها می توانند از این فواید بهره مند شوند.

خواص ضدپیری پوست

انگور سیاه فواید فوق العاده ای هم برای پوست دارد، زیرا آنتوسیانین و ویتامین C موجود در آن باعث تقویت کلاژن شده و باعث سفت شدن و فرم گرفتن پوست می شوند.

البته هیچ تضمینی نیست که پوستتان به طور کامل از چین و چروک ها خلاص شود، اما به عنوان بخشی از رژیم غذاییتان باید حداقل پنج واحد میوه و سبزی مصرف کرده تا با عوارض بالا رفتن سن مبارزه کنید.

انگور سیاه عمر را زیاد میکند

منبع: برنا

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: