اعتراضات جنجالی سیاهپوستان در امریکا (تصاویر)

به گزارش منابع خبری، رئیس جمهور آمریکا پس از بالا گرفتن اعتراضات در شهر «فرگوسن» آمریکا که پس از کشته شدن یک نوجوان سیاه‌پوست ۱۸ ساله آغاز شد خواستار حفظ آرامش در این شهر شد.
 
این اظهارات اوباما ساعتی پس از آن مطرح شد که اداراه هوانوردی آمریکا پس از بالا گرفتن تظاهرات در شهر فرگوسن در ایالت میسوری آمریکا دستور ممنوعیت پرواز هواپیماها بر فراز این شهر را صادر کرد.
این دستور پس از آن صادر شده که اعتراض‌های سیاه‌پوستان به کشته شدن یک نوجوان ۱۸ ساله در ایالت میسوری آمریکا بالا گرفت. اداره هوانوردی اعلام کرده این دستور را به منظور ایجاد محیطی امن برای اجرای قانون صادر کرده است.
مایکل براون، ۱۸ ساله روز شنبه در فرگوسن حومه سنت لوییس، به ضرب گلوله پلیس کشته شد. گزارش‌ها حاکی است وی در حالی کشته شده که اسلحه‌ای با خود نداشته است.
رییس پلیس می‌گوید یک افسر پلیس پس از درگیری مایکل براون را چند بار از نزدیک هدف تیراندازی قرار داده است. مادر براون گفته او با ۸ گلوله به قتل رسیده است.
یکشنبه شب در پی مراسم یادبود شبانه در محل تیراندازی به این نوجوان در فرگوسن شورش‌های خیابانی به راه افتاد. در خشونت‌های یکشنبه شب فروشگاه‌ها غارت و ماشین‌ها و ساختمان‌ها تخریب شدند. عکس های رویترز و اسوشیتدپرس از ناآرامی ها در میسوری را در زیر می بینید.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: