بازی کسل کننده

cb9ebbafbc01ازی ضعیف ایران و نیجریه سوژه رسانه های خارجی شد و آن را کسل کننده خواندند.

رسانه های آن طرف آبی از تماشای یك تساوی بدون گل و موقعیت، پس از ۱۲ بازی كه در آن برنده داشتیم، راضی نبودند و گویا این دیدار نه چندان پر هیجان آنها را كسل كرده بود.

نیجریه در دیدار مقابل ایران تنها یك موقعیت گل داشت كه آن هم توسط مهرداد پولادی در دقیقه آخر از روی خط برگشت داده شد. ایران هم تنها یكی دو موقعیت داشت كه نتوانست از آن استفاده كند. در مجموع شاید نیاز باشد به آنها حق داد كه به تماشای این بازی ها عادت نداشته باشند.

* رویترز: ایران و نیجریه، دو ناهمگونی که صدای تماشاگران را درآوردند

خبرگزاری رویترز در خصوص تساوی بدون گل تیم های ملی ایران و نیجریه در دومین دیدار از گروه F جام جهانی ۲۰۱۴ نوشت: «ایران و نیجریه بیش از آنکه شبیه دو جادوگر باشند، ناهمگونانی بودند که اولین تساوی بدون گل جام جهانی ۲۰۱۴ را رقم زدند و صدای اعتراض هواداران برزیلی که از نمایش آنها ناراضی بودند، را درآوردند.»

در ادامه این گزارش آمده است: «نمایش کسل کننده ورزشگاه بایکسادای شهر کوریتیبا، هر دو تیم را از اولین پیروزی خود از جام جهانی ۱۹۹۸ باز داشت. اگر چه نتیجه بازی برای ایرانی ها کمی رضایتبخش بود و این تیم برای اولین بار در تاریخ بازی هایش در جام جهانی از سال ۱۹۷۸ تاکنون توانست دروازه اش را بسته نگه دارد، اما بازی نه چندان دلچسب این تیم شبیه «دست فروشان ساحل کوپاکابانای» برزیل بود.»

رویترز با اشاره به نارضایتی تماشاگران حاضر در ورزشگاه از نمایش دو تیم، نوشته است: «هر دو تیم به هنگام خروج از میدان به خاطر بازی نه چندان دلچسب خود از سوی ۳۹ هزار تماشاگر حاضر در زمین تیم اتلتیکو پارانائنزه هو شدند، دیداری که در مقایسه با ضیافت های پرگل قبلی هیچ چیز نبود.»

* نگاه آسوشیتدپرس به عدم برد ایران و نیجریه پس از ۹۸

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم با این عنوان که ایران، نیجریه را در اولین تساوی جام جهانی متوقف کرد، نوشت: «دو تیم در یک بازی نه چندان تماشایی به نتیجه مساوی دست پیدا کردند این نتیجه باعث شد ایران و نیجریه پس از جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه هنوز به پیروزی دست پیدا نکنند و پیروز نشدن دو تیم در جام جهانی تداوم پیدا کرد.»

* رسانه های انگلیسی: کسل کننده بود

سایت خبری مترونیوز انگلیس، نوشت: «نیجریه و ایران اولین تساوی بدون گل و یک رویارویی نه چندان جذاب را رقم زدند.»

روزنامه دیلی میل انگلیس هم نوشت: «نیجریه بهترین فرصت خود برای کسب اولین پیروزی اش پس از ۸ بازی گذشته را در جام جهانی از دست داد. ایران هم در این نمایش ناامیدکننده تلاش کافی برای کسب پیروزی انجام نداد.»

در ادامه انتقادهای رسانه های خارجی از بازی ایران و نیجریه روزنامه دیلی استار انگلستان هم در خصوص تساوی در سیزدهمین بازی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل گفت: «در شرایطی که تا پیش از این بازی گل ها و لحظات هیجان انگیزی را در جام جهانی مشاهده کردیم، یک بازی کسل کننده به نمایش گذاشته شد. نیجریه که در ۸ بازی اخیرش در جام جهانی برنده نبوده می توانست این رکورد را در بازی با ایران بشکند اما این اتفاق رخ نداد.»

نشریه دیلی تلگراف لندن در خصوص تساوی بدون گل ایران و نیجریه نوشته است: بعد از تماشای ۱۲ بازی پرهیجان و جذاب، ایران و نیجریه یک بازی نسبتاً کسل کننده را به نمایش گذاشتند.

* بی بی سی: نیجریه برابر تیم منظم ایران موقعیت کمی خلق کرد

خبرگزاری بی بی سی انگلیس در خصوص اولین تساوی و اولین بازی بدون گل جام بیستم نوشت: «تیم ملی نیجریه از نظر مالکیت توپ آمار بهتری داشت اما برابر تیمی منظم که توسط کارلوس کی روش، مربی پیشین منچستریونایتد هدایت می شود، موقعیت های کمی خلق کرد.»

در ادامه این گزارش آمده است: «بهترین موقعیت گلزنی سوپرعقاب ها در نیمه اول رقم خورد جایی که اوگتی اونازی با شلیکی از راه دور دروازه ایران را تهدید کرد و پس از او هم احمد موسی با یک ضربه آزاد تا آستانه گلزنی پیش رفت. در سمت مقابل هم رضا قوچان نژاد موقعیت جدی داشت که وینسنت انیاما، سنگربان تیم ملی نیجریه را وادار با واکنشی فوق العاده کرد.»

* لقب رسانه های دانمارکی؛ کسالت بارترین بازی جام

رسانه های دانمارک لقب کسالت بارترین بازی جام را به بازی دو تیم ایران و نیجریه داده اند.

در حالی که هیچ یک از بازی های جام ۲۰۱۴ تا امروز بدون گل به پایان نرسیده بود، ایران با اتخاذ یک تاکتیک کاملا دفاعی مقابل نیجریه اولین مساوی بدون گل این رقابت ها را رقم زد و همین اتفاق باعث شد رسانه های ورزشی دنیا با القاب کسالت بار، خسته کننده و خواب آور از این بازی یاد کنند.

در آخرین نمونه از این واکنش ها، مقاله ای در رسانه های دانمارکی منتشر شده که بازی امشب ایران را کسالت بارترین بازی جام بیستم خوانده است.

این مقاله با این جمله تمام می شود: «به هرحال ایرانی ها که از مربیگری کارلوس کی روش بهره می برند، از این نتیجه راضی اند. چه آنها در سه حضور قبلی خود در جام جهانی هرگز موفق به کسب امتیاز در نخستین بازی خود نشده بودند.»

* تحلیل اسکای اسپورت: شکستن پوسته ایران سخت بود

اسکای اسپورت پس از تساوی بدون گل تیم ملی فوتبال ایران مقابل نیجریه در اولین بازی دو تیم در گروه F رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نوشت: ایران و نیجریه در اولین بازی خود در گروه F رقابت های جام جهانی به تساوی خسته کننده بدون گل رضایت دادند. شکستن پوسته تیم ملی ایران برای نیجریه همیشه سخت بوده است که بیشتر از سایر تیم های راه یافته به جام جهانی توانسته دروازه اش را بسته نگه دارد. در پایان مشخص شد که هیچ یک از دو تیم در دیداری مأیوس کننده نتوانستند به گل برسند.

نیجریه در طول ۹۰ دقیقه مسابقه ۷۰ درصد مالکیت توپ را در دست داشت اما تنها یک شانس بیشتر از ایران برای گلزنی داشت. ضربه سر قوچان نژاد که به خوبی توسط انیاما مهار شد و ضربه اوگنی اونازی بهترین فرصت ها در نیمه اول بودند، در حال که در نیمه دوم شولا آمئوبی توپی را با ضربه سر به بیرون فرستاد.

ویکتور موزز که فصل گذشته به صورت قرضی از چلسی به لیورپول پیوست، در سومین دقیقه مسابقه اولین فرصت را برای تیم ملی نیجریه به دست آورد و شوت ضعیفی به سمت دروازه علیرضا حقیقی بی تجربه داشت.

به نظر می رسید زمانی که خط حمله نیجریه به ایران فشار می آورد، حقیقی در درون دروازه احساس راحتی نمی کرد و خوش شانس بود که در دقیقه ۷ دروازه اش از روی ضربه کرنر باز نشد.

احمد موسی تلاش کرد تا از روی ضربه ایستگاهی دروازه حقیقی را باز کند اما ناتوانی نیجریه در زدن ضربات آخر اعتماد به نفس را به ایرانی ها تزریق کرد.

شانس اصلی ایران در دقیقه ۳۳ رقم خورد، زمانی که قوچان نژاد روی توپ ارسالی دژاگه از روی نقطه کرنر توانست با ضربه سر فوق العاده انیاما را به واکنش وا دارد.

اعتماد به نفس ایران در ابتدای نیمه دوم همچنان در حال افزایش بود زمانی که قوچان نژاد یک شوت از راه دور را به نام خود ثبت کرد. با این حال به نظر نمی رسد که هیچ یک از دو تیم توانایی رقابت با آرژانتین و بوسنی را در گروه F داشته باشند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: