شارلی ابدو اینبار به قربانیان هواپیمای روسیه اهانت کرد +عکس

به گزارش مجله مراحم به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، اقدام نشریه هتاک شارلی ابدو در کشیدن کاریکاتور از قربانیان واقعه سقوط هواپیمای ایرباس ۳۲۱ روسی در شمال جزیره سینا در مصر که شنبه گذشته رخ داد و ۲۲۴ قربانی بر جای گذاشت، در روسیه بازتاب منفی داشته است.
 
شارلی ابدو در توضیح کاریکاتور اول که اجساد در حال پرواز و قطعات هواپیما روی سر یک تروریست دیده می شود، نوشته است: نیروی هوایی روسیه به بمباران های خود شدت بخشیده است.
 
در کاریکاتور دوم نیز یک “جمجمه” بین قطعات هواپیما و اجساد به تصویر کشیده شده که درباره خطر پرواز با شرکت های هوایی ارزان قیمت روسیه صحبت و تاکید می کند که بهتر بود با «Air cocaine» پرواز می کردید؛ که اشاره به جنجال مربوط به اتهام مربوط به «نیکولا سارکوزی» رییس جمهوری سابق فرانسه در باره قاچاق کوکائین است.
 
کاریکاتور قربانیان هواپیمای روسیه توسط نشریه شارلی ابدو
 
در مطلب توهین آمیز شارلی ابدو با زبان طنز هم نوشته شده است: داعشی ها هواپیمای روسی را سرنگون کردند، زیرا این تنها روش به دست آوردن ۲۲۴ غذای رایگان بود.
 
خبرگزاری اسپوتنیک روسیه پنجشنبه در این باره نوشت: تصاویر و مطالب شارلی ابدو در حالی که روس ها سوگوار قربانیان سقوط هواپیما هستند، وقیحانه است.
 
«ایگور موروزوف» عضو کمیته امور بین المللی شورای فدراسیون مجلس علیای پارلمان روسیه هم کاریکاتورهای منتشره در مجله فکاهی فرانسوی شارلی ابدو را کفرآمیز و توهین به یادبود قربانیان سقوط هواپیمای ایرباس روسی نامید.
 
«ایوان ملنیکوف» نایب رئیس مجلس روسیه هم گفت: «این طنز نیست، یک لودگی کثیف است»

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: