آلبالو برای فشار خون معجزه میکند

محققان انگلیسی تایید کردند که مصرف آب آلبالو تاثیری مشابه داروهای کاهش فشار خون دارد.

	Cherry properties٬ آشپزی٬ آلبالو٬ آلبالو خشکه٬ آلبالو داروی فشار خون است٬ براى درمان سرفه٬ ترشى خون٬ جلوى اشتها٬ جوشانده برگ گیلاس در شیر ملین٬ خواص آلبالو٬ خواص آلبالو و گیلاس٬ خواص انواع مواد غذایی٬ خواص انواع میوه ها٬ خواص تمام میوه ها و سبزیجات٬ خواص داروئی آلبالو٬ خواص داروئی گیلاس٬ خواص گیلاس٬ خواص مواد غذایی٬ دم کرده دم گیلاس٬ رازیانه جوشانده٬ راى مبتلایان به نقرس – رماتیسم و مفاصل شراین٬ سایت آشپزی٬ سایت آشپزی و شیرینی پزی٬ سدیم و پتاسیم و روى و فسفر٬ سنگهاى کلیه٬ سنگهاى کلیه و مثانه٬ سنگهاى مثانه٬ سهل الهضم٬ شمشک٬ صفرابر٬ عطش و التهاب٬ فواید آلبالو٬ فواید گیلاس٬ قشم و میگون٬ قى و اسهال صفراوى٬ گیلاس٬ گیلاس را قبل از غذا میل نمایید٬ گیلاسهاى خراسانى٬ گیلاسهاى درشت خراسانى٬ معده را ضد عفونى٬ معده و کبد٬ یکى دیگر از مزایاى گیلاس

 

مجله مراحم: محققان دانشگاه نورثومبریا متوجه شدند افرادی که ۶۰ میلی لیتر آب آلبالوی رقیق شده با آب می نوشند، فشار خون آنها در عرض سه ساعت هفت درصد کاهش می یابد که برای کاهش ۳۸ درصدی خطر سکته مغزی و یا ۲۳ درصدی بیماری قلبی کافی است.

در این مطالعه مشخص شد که داروی کاهش فشار خون نیز تاثیر مشابه و همسان دارد.

افراد زیادی در سراسر جهان به فشار خون بالا مبتلا هستند که در صورت درمان نشدن، با افزایش خطر حمله قلبی، نارسایی قلبی، بیماری کلیه، سکته مغزی و زوال عقل مواجه می شوند.

محققان در این مطالعه که در مجله آمریکایی Clinical Nutrition منتشر شد، ۱۵ نفر را که علائم اولیه فشار خون بالا داشتند، مورد بررسی قرار دادند.

محققان این افراد را به دو دسته تقسیم کردند و به یک گروه ۶۰ میلی لیتر آب آلبالو رقیق شده با ۱۰۰ میلی لیتر آب و به گروه دوم شربت با طعم میوه دادند.

براساس نتیجه این مطالعه، افرادی که آب آلبالو مصرف کرده بودند، فشار خون ماکزیمم (سیستولیک) آنها نسبت به افرادی که شربت با طعم آب میوه نوشیده بودند، هفت درصد بیشتر کاهش یافت.

محققان علت تاثیر آب آلبالو بر پرفشاری خون را ناشی از غنای این میوه از اسیدهای فنولیک- یک نوع آنتی اکسیدان می دانند که به طور طبیعی تولید می شود.

محققان با پیگیری وضعیت افراد مورد بررسی متوجه شدند که بیشترین تاثیر در فشار خون زمانی اتفاق می افتاد که سطح دو اسید فنولیک — اسید وانیلیک و protocatechuic — در خون بیماران به اوج می رسد.

محققان خاطرنشان کردند که اکثر بیماری های قلبی و عروقی توسط عوامل خطرسازی اتفاق می افتد که می توان آنها را کنترل، درمان و یا اصلاح کرد.

این عوامل خطرساز شامل فشار خون بالا، کلسترول، چاقی، استعمال تنباکو، نبود فعالیت بدنی و دیابت می شود.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: