همکلاسی های «ماهان» هم موهایشان را تراشیدند +عکس

همکلاسی های «ماهان» هم موهایشان را تراشیدند +عکس

همکلاسی های «ماهان» پسر مریوانی مبتلا به سرطان، با الگو گرفتن از معلم شان سرهای خود را تراشیدند تا ماهان احساس تنهایی نکند.
 
۲۰ روز پیش بود که انتشار یک عکس از فداکاری یک معلم مریوانی، سروصدای خبری زیادی به پا کرد.
 
 
 
 
محمدعلی محمدیان  معلم کلاس دوم دبستان شیخ شلتوت شهر مریوان برای همدردی با “ماهان رحیمی” دانش ‌آموز سرطانی خود موهایش را تراشید. موهای ماهان  به علت عوارض ناشی از مصرف دارو و شیمی درمانی  ریخته بود. و حالا همکلاسی های ماهان نیز با سرهای تراشیده به کلاس آمدند. 
 
مدرسه شیخ شلتوت مریوان، دانش آموزی با بیماری ناشناخته ای دارد که جثه نحیفش را آزار می دهد، موهایش را، شیطنت ها و بازی های کودکانه اش را گرفته و اگر فرشته ای برای نجاتش نمی رسید، روح و روانش هم در این بازی سخت زندگی، او را به خاطره ها می سپرد.
  ماهان رحیمی تنها هشت سال دارد، در کلاس دوم ابتدایی مدرسه شیخ شلتوت مریوان درس می خواند، یک سال و نیم است از بیماریی که ناشناخته است، رنج می برد و از وقتی دکترها دارویی برایش تجویز کردند و خورد، موهای سر و صورتش ریخت، 
 
درد ماهان تنها خودش نیست خواهرش دریا ۱۳ ساله نیز به بیماری دیابت مبتلا است و از این هم رنج می برد. 
 
معلم ماهان برای اظهار همدردی با شاگردش و جلوگیری از افت شدید تحصیلی و از بین رفتن روحیه این کودک، موهای سرش را از ته زد و به شکل ماهان در آمد و به شاگردانش گفت: موهای سر من و ماهان در زمستان به دلیل حساسیت خودش می رود و در بهار به هنگام رویش گل ها و شکوفه درختان از نو رشد می کند. 
 
به دنبال انتشار این گزارش رسانه های داخلی و خارجی آن را مورد توجه قرار دادند و به تجلیل از این معلم نمونه پرداختند. همچنین استاندار کردستان از تماس حسن روحانی رییس جمهوری مبنی بر قدردانی از معلم مریوانی و حمایت از دانش آموز بیمارش خبر داد.
 
عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان از طرف رییس جمهوری با «محمد علی محمدیان» معلم فداکار مریوانی تماس گرفت و ضمن قدردانی از این عمل فداکارانه و خیرخواهانه وی، جویای احوال دانش آموز بیمارش «ماهان رحیمی» نیز شد.
 
معلم مریوانی با اشاره به تماس تلفنی استاندار کردستان گفت: استاندار در این تماس از وضعیت ماهان رحیمی پرسید و وی را در جریان وضعیت جسمانی وی قرار دادم.
 
محمدعلی محمدیان که هم اکنون به همراه خانواده ماهان رحیمی در تهران بسر می برد، گفت: استاندار کردستان با اظهار همدردی با این خانواده آمادگی دولت را برای هرگونه کمک و حمایتی از این دانش آموز بیمار اعلام کرد.
 
عکس های تسنیم از این معلم فداکار و کلاس درس او را در زیر می بینید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: