همایش بدسرپرست تنهاتر است +تصاویر

 
مجله مراحم; کودک مظلومی که به علت بدسرپرستی پدرش آزرده شده بود در آغوش هنرمندان و حمایت مردم در یک شب زیبا به آغوش مادرش بازگشت. (برای مشاهده خبر آزار و اذیت این کودک،اینجا را کلیک کنید)

مهناز افشار، زیبا بروفه، عبدالله روا و … در همایش «بدسرپرست تنهاتر است»

اولین گردهمایی حامیان پویش «بد سرپرست تنهاتر است» در نگارستان شهر بوستان گفتگو برگزار شد. در این مراسم که به شکرانه سلامت علی نوزاد شش ماهه ای که مورد آزار جسمی پدر معتادش قرار گرفته و از حالت کما خارج شده است، برگزار شد.
 
مهناز افشار سخنگوی کمپین بدسرپرست تنهاتر است، دکتر شهرام گیل آبادی رئیس شورای سیاست گذاری پویش، زیبا بروفه، گیتی معینی، محمد مسلمی، رامین پرچمی، مرجان سپهری، معصومه کریمی، فریبا باقری، اشکان درویشی، بیتا مظلومی و … حضور داشتند.
 
 
کودکی توسط پدرش در رشت مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود
کودکی که توسط پدرش در رشت مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود در این مراسم دلجویی شد
 
 
 
مهناز افشار در همایش بدسرپرست تنهاتر استزیبا بروفه در همایش بدسرپرست تنهاتر است
 
 
در اين مراسم، پس از سخنان هنرمندان درباره وضعيت كودكان در كشورمان و لزوم توجه بيشتر به آنها، مهناز افشار سخنگوی این پویش به میان جمعیت حاضر رفت و علی کوچولو قهرمان این قصه را به عنوان نمادي از تمام كودكان كشورمان كه مورد انواع آزار قرار مي‌گيرند و صداي بسياري از آنها شنيده نمي‌شود، در آغوش کشید و به روی سن آورد. در همین حین ترانه فیلم سینمایی خاطره انگیز «میم مثل مادر» ساخته زنده یاد رسول ملاقلی پور پخش شد که بب ایجاد صحنه های عاطفی و احساسی، قطره های اشکی بر چشمان حاضران در این مراسم نشاند.
 
مهناز افشار با بيان اين كه از وقتی عضو کمپین «بدسرپرست تنهاتر است» شده ام حس خوبی دارم،گفت: معتقدم که نباید نسبت به مهر و محبت کردن به بچه ها دریغ کرد. ما نباید بر روح و روان کودکان با تنبیه تاثیر منفی بگذاریم تا خدای نکرده در آینده دچار مشکلاتی شوند.
 
 این هنرمند با اشاره به این که پدر و مادر بودن تنها به معنای بزرگ کردن فرزندان نیست، ادامه داد: متاسفانه این روزها ویدئوهای تنبیه و کودک آزاری زیادی در فضای مجازی منتشر می شود و بسیاری از کودکان دچار فقر عاطفی هستند. پدر و مادر بودن تنها به معنای بزرگ کردن یک بچه نیست بلکه باید کودکان را از نظر عاطفی و اخلاقی و انسانی تامین کرد.
 
سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» همچنین خاطرنشان کرد: این خاک و سرزمین فرزندانی سالم، شجاع، باسواد و مستقل می خواهد تا آسمان برایشان از عشق و محبت ببارد. شاید اگر خود من امروز یک مادر نبودم نمی توانستم چنین حرف هایی بزنم. اما حالا که خودم صاحب فرزندم به حرف هایم باور دارم.
 
وی درباره حس و حال خود نسبت به در آغوش کشیدن علی و حضور در جشنی به شکرانه سلامت این کودک گفت: همه ما لحظه بسیار انسانی را شاهد بودیم. علی را خداوند دوباره به زندگی برگرداند بعد از بی انصافی پدرش. علی یک نماد است که توانست رسانه ای شود و مانند او کودکان زیادی هستند که در شرایط سختی بسر می برند و ما از وضعیتشان خبر نداریم.
 
در اين مراسم، گيتي معيني، زيبا بروفه، مرجان سپهری، معصومه کریمی و فریبا باقری نيز درباره كودكان سخن گفته و آرش هامون نوازنده و خواننده و سرپرست گروه هامون قطعاتی را برای حاضرین اجرا کرد. 
 
گفتنی است پویش «بدسرپرست تنهاتر است» با حمایت بیش از ۴۰۰ هنرمند، ورزشکار، حقوقدان و فعال اجتماعی قصد دارد تا به منظور حمایت از کودکان آسیب دیده و بد سرپرست و در مذاکره با مسئولان قوای سه گانه به وضع قوانین جدید یا اصلاح قوانین موجود در این حوزه و آگاهي‌رساني اجتماعي براي بهبود وضعيت كودكان بپردازد. 
 
http://aftabnews.ir/files/fa/news/1395/5/15/87267_357.jpghttp://aftabnews.ir/files/fa/news/1395/5/15/87269_603.jpghttp://aftabnews.ir/files/fa/news/1395/5/15/87265_543.jpg
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: