کشته های تصادف دو قطار در شاهرود بیشتر شدند

تا این لحظه؛ ۱۵ کشته در حادثه ریلی سمنان

خبرگزاری مهر: دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به گزارش های میدانی مسئولینی که در محل حادثه برخورد دو قطار در سمنان حضور دارند، گفت: گفته می شود تاکنون بیش از ۲۰ نفر مصدوم و ۱۵ نفر کشته شده اند.
 
اعزام تیم‌های عملیاتی به منطقه 
 
سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به برخورد ۲ قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌خوان دامغان ـ سمنان گفت: ۷ تیم عملیاتی به منطقه اعزام شده است.
 

 

سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: صبح امروز ۲ قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌خوان دامغان ـ سمنان به یکدیگر برخورد کردند.

وی افزود: تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر فوری پس از اطلاع از این حادثه به منطقه اعزام شده و یک بالگرد نیز توسط امداد و نجات، به محل حادثه فرستاده شد.
 
تا این لحظه؛ هشت کشته در حادثه ریلی سمنان 
 
تا این لحظه؛ هشت کشته در حادثه ریلی سمنان 
 
 
 

بیشتر مصدومین دچار سوختگی شده اند

یک منیع مطلع در شاهرود گفت: بیشتر مصدومین دو قطارمسافربری که بامداد جمعه در ایستگاه هفت خوان سمنان برخورد کردند، دچار سوختگی شده اند.
این منبع  که خواست نامش افشا نشود، افزود: یکی از این قطارها ، قطار محلی سمنان بوده که در حال عزیمت به تهران بوده و دیگری قطاری بوده که از تبریز می آمده است.
وی در تشریح چگونگی وقع حادثه نیز گفت: حادثه ساعت ۷:۵۰ دقیقه روی داده که طی آن یکی از قطار ها به قطار دیگری که متوقف شده بود، برخورد کرده است.
این منبع از تعداد کشته و زخمی های احتمالی اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: هنوز آمار درستی از آن ها در دست نیست.
 
امداد رسانی به حادثه دیدگان تصادف ۲ قطار در سمنان ادامه دارد
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با اشاره به تصادف ۲ قطار در منطقه نزدیک به ایستگاه هفت خوان واقع در مرز بین دو شهرستان سمنان و دامغان گفت : هم اکنون امداد رسانی به حادثه دیدگان برخورد ۲ قطار در این استان ادامه دارد.

ایرج رئییسان روز جمعه بدون اعلام تعداد مجروحان و کشته های این تصادف افزود : این حادثه در ساعت هفت و ۳۰ دقیقه صبح امروز به این مدیریت اطلاع داده شد و نیروهای امدادی استان و منطقه به محل حادثه اعزام شدند.

وی اظهار داشت : علاوه بر این، مسوولان استانی و مدیران ۱۰ دستگاه اجرایی ۲ شهرستان شهرستان سمنان و دامغان در محل حادثه حضور دارند و این حادثه را مدیریت می کنند.

وی یادآور شد : برای خدمات رسانی بهتر به مجروحان حادثه هم یک فروند بالگرد به منطقه اعزام شده است.
یک مسوول مطلع در شاهرود که خواست نامش در خبر ذکر نشود، گفت: حادثه برخورد این ۲ قطار تعدادی کشته و مجروح داشته است.
این مسوول افزود : هنوز از تعداد کشته و زخمی های احتمالی اطلاع درستی در دست نیست.
مجروحان این حادثه به مراکز درمانی دامغان و شاهرود منتقل شدند.
 
خروج ۴ واگن از ریل/ هنوز حریق اطفا نشده است 
 
سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به برخورد ۲ قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌خوان سمنان گفت: ۷ تیم عملیاتی به منطقه اعزام شده است و هنوز حریق اطفا نشده است.
سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: صبح امروز ۲ قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌خوان دامغان ـ سمنان به یکدیگر برخورد کردند.

وی افزود: تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر فوری پس از اطلاع از این حادثه به منطقه اعزام شده و یک بالگرد نیز توسط امداد و نجات، به محل حادثه فرستاده شد.

شاهین فتحی معاون عملیات امداد و نجات نیز در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس اظهار داشت: در حادثه برخورد ۲ قطار مسافربری در محور دامغان به سمنان، ۴ واگن از ریل خارج شده و ۲ واگن دچار حریق شده است.

وی ادامه داد: این حادثه در ساعت ۷:۴۰ صبح امروز در ایستگاه هفت خوان نزدیک شهرستان سمنان رخ داده و تاکنون مصدومیت ۸ نفر اعلام شده‌ است.

*هنوز حریق اطفا نشده است

یحیایی معاون امداد و نجات استان سمنان اظهار داشت: با توجه به بارش برف و یخبندان و دسترسی سخت به محل، عومال آتش‌نشانی با تأخیر رسیدند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون عوامل آتش‌نشانی در حال اطفای حریق واگن‌ها هستند و بعضی از قسمت‌های قطار در حال سوختن است.

معاون امداد و نجات استان سمنان همچنین گفت: بالگرد هلال‌احمر هم‌اکنون رسیده است و در حال امدادرسانی هستند. 

 
۵ کشته و ۱۱ مصدوم در حادثه برخورد دو قطار در سمنان
 
برخورد دو قطار مسافربری در سمنان ۵ کشته و ۱۱ مصدوم برجای گذاشت.

سیدمصطفی مرتضوی، سخنگوی سازمان امداد و نجات ضمن اشاره به برخورد دو قطار مسافربری در سمنان گفت: بنابر اطلاعات رسیده خروج ۴ واگن از ریل و همچنین حریق دو واگن در حوالی ساعت ۷:۴۰ امروز، این حادثه را رقم زده است.

به گفته وی، این حادثه در محور سمنان – دامغان و ایستگاه هفت‌خان رخ داده است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به اعزام ۷ تیم عملیاتی شامل ۱۴ امدادگر و نجات‌گر به محل حادثه افزود: متاسفانه این حادثه تاکنون ۵ فوتی و ۱۱ مصدوم داشته است.

 
تصاویر اولیه از برخورد دو قطار در ایستگاه هفت خوان شاهرود

جزییات برخورد 2 قطار مسافربری در سمنان 
 

 

دبیرکل جمعیت هلال احمر خبر داد: بیش از ۲۰ مصدوم و ۱۵ کشته در تصادف ۲ قطار سمنان

دبیرکل جمعیت هلال احمر، از مشخص نبودن تعداد مصدومین و قربانیان حادثه برخورد ۲ قطار، تا زمان اطفای حریق واگن های آتش گرفته، عنوان کرد.

 علی اصغر احمدی در تماس تلفنی با شبکه خبر اظهار داشت: هنوز آمار دقیقی از تعداد مصدومان و کشته شدگان حادثه برخورد ۲ قطار مسافربری در محور سمنان – دامغان در دست نیست.

وی با اشاره به گزارش های میدانی مسئولینی که در محل حادثه حضور دارند، گفت: گفته می شود تاکنون بیش از ۲۰ نفر مصدوم و ۱۵ نفر کشته شده اند.

احمدی با تاکید بر امدادرسانی جمعیت هلال احمر و همکاری با سایر دستگاه های امدادی، افزود: تا زمانی که حریق واگن ها خاموش نشود، نمی توان به داخل واگن ها رفت. بنابراین، آنچه عنوان می شود، ناشی از مشاهدات حاضرین در محل حادثه است. 

 
 

انتقال ۶۱ مصدوم حادثه قطار دامغان به بیمارستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از انتقال ۶۱ مجروح حادثه قطار به بیمارستان‌های کوثر سمنان، ولایت دامغان و کلینیک دامغان خبر داد.

مهدی شادنوش اظهار کرد: تاکنون هیچ یک از مصدومان در بیمارستان جان نباخته‌اند.

وی از انتقال ۹ مجروح این حادثه به بیمارستان کوثر سمنان خبر داد و افزود: ۳۹ مجروح در بیمارستان ولایت دامغان و ۱۳ مصدوم نیز در کلینیک دامغان بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در پاسخ به پرسشی در خصوص جان باختگان این سانحه ریلی به ایسنا گفت: تا این لحظه هیچ‌کدام از مصدومان در این سه مرکز درمانی جان نباخته‌اند. ضمن اینکه در مورد تعداد کشته‌های سرصحنه حادثه نیز جمع‌بندی نهایی صورت نگرفته است.

شادنوش که از محل حادثه با ایسنا سخن می‌گفت، با تقدیر از امدادگران، گفت: همه نیروهای امدادی از اورژانس و هلال‌احمر تا دیگر دستگاه‌ها و مردم در محل حادثه حضور دارند و کار امدادرسانی ادامه دارد. 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: