آموزش درست کردن صبحانه جدید و خوشمزه

طرز تهیه صبحانه قارچ و گوشت با تخم مرغ

صبحانه مهم ترین وعده غذایی در روز محسوب می شود، قرار نیست همیشه نان و پنیر و کره و لبنیات برای صبحانه اماده کنیم. گاهی می توان با درست کردن خوشمزه ای، حسابی از خودمان اول صبح پذیرایی کنیم.
 

مواد لازم برای تهیه صبحانه جدید و خوشمزه :

قارچ (پورتبلو،‌ ساقه جدا شده، یا قارچ معمولی درشت)  ۸ عدد
نمک طبق ذائقه
روغن زیتون  ۱ قاشق سوپخوری
فلفل طبق ذائقه
تخم مرغ  ۸ عدد
پنیر رومانو (تازه رنده شده) نصف فنجان
گوشت (قلوه گاه گوشفندی) ۸ برش گرد (۴۰۰گرم)
 
طرز تهیه صبحانه قارچ و گوشت,صبحانه,آشپزی

طرز تهیه:

۱. فر را با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت (۲۰۴ درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف یک سینی فر را با فویل آلومینیومی نچسب بپوشانید. کلاه قارچ های پورتوبلو را با ملایمت با یک حوله ی کاغذی نم دار پاک کنید سپس به صورتی که سمت دکمه دار آن رو به بالا باشد داخل سینی فر بچینید. روی آنها با قلم مو کمی روغن زیتون بمالید و نمک و فلفل بپاشید.
 
طرز تهیه صبحانه قارچ و گوشت,صبحانه,آشپزی

۲. سینی را داخل فر قرار دهید و ۱۰ دقیقه قارچ ها را بریانی کنید. قارچ ها را برگردانید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دیگر بریانی کنید تا نرم و قهوه ای شوند. از فر بیرون بیاورید و دوباره برگردانید به صورتی که سمت دکمه دار آن رو به بالا باشد. نیمی از پنیر رومانو را روی آنها بپاشید و کنار بگذارید.

۳. حالا وقت پختن تخم مرغ هاست. آنها را طبق سلیقه ی خود نیمرو کنید اما پیشنهاد می کنم جوری درستشان کنید که زرده کمی شل باشد.
۴. در همین زمان یک تابه ی بزرگ نچسب را روی شعله ی متوسط داغ کنید. گوشت را داخل کره سرخ کرده و در انتها به آن کمی نمک،فلفل،پودر سیر و موسیر اضافه کنید .بیکن را اضافه کنید.
 
طرز تهیه صبحانه قارچ و گوشت,صبحانه,آشپزی 
 
۵. برای سرو کردن کلاه های قارچ را داخل ۴ بشقاب بچینید. روی هر کدام یک تکه گوشت، یک تخم مرغ آماده شده و کمی پنیر رومانو قرار دهید و بلافاصله سرو کنید.
 
طرز تهیه صبحانه قارچ و گوشت,صبحانه,آشپزی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: