جدال کروکودیل با پلنگ بر سر غذا (تصاویر)

مجله مراحم: امپراتوری کروکودیل‌ها برای قوی‌ترین شکارچیان طبیعت مانند شیرها و ببرها هم خطرناک است. اما یک پلنگ شجاع تمامی قوانین را زیر پا گذاشت و با اقتدار وارد قلمرو کروکودیل‌ها شد.
 
پانزده کروکودیل گرسنه در کنار آب رژه می‌رفتند و یکی از آن‌ها نیز شکار خود را به دهان گرفته بود. اما پلنگ شجاع تصمیم گرفت که غذا را از میان آرواره‌های آهنین آرواره قاپ بزند. یک کرکس نیز در کمین نشسته بود تا شانس خود را برای یک غذای حاضر و آماده امتحان کند، اما این پلنگ شجاع بود که جرات ورود به قلمرو کروکودیل‌ها را داشت. پلنگ شجاع یک چشم خود را از دست داده بود، اما بسیار مصمم بود تا لاشه «پوکو» را از میان آرواره‌های کروکودیل درآورد.
 
او یک بار حمله کرد اما موفق نشد. سپس به سایه درخت نزدیک عقب‌نشینی کرد تا انرژی لازم برای حمله دوم را جمع کند. اما پلنگ  سه بار دیگه حمله کرد ولی در نهایت نیز دست خالی برگشت.

«میک کِرن» عکاس این صحنه بود. او با دوربین خود در پارک ملی لوانگوای جنوبی در زامبیا از این اتفاق عکاسی کرد و گفت: «اصلا باورم نمی‌شد که پلنگ از آن همه کرکس و کروکودیل کوچک رد شود تا غذا را از میان آرواره‌های پولادین آن کروکودیل عظیم‌الجثه برباید. هر کسی که این صحنه یا عکس‌ها را دید نمی‌توانست باور کند. چون معمولا پلنگ‌ها بر روی شاخه یک درخت در حال چرت زدن هستند.
 
مایندی رابرتس، مدیر بازاریابیِ یک شرکت سفر در حیات وحش، گفت: «به ندرت چنین اتفاقی می‌افتد. درست است که آن پلنگ فقط یک چشم داشت، اما آن‌قدر شجاع بود که بین ۱۵ کروکودیل قدم بزند. کروکودیل‌ها جانوران کندی نیستند. به همین دلیل آن پلنگ جان خود را به خطر انداخت. کافی بود یک قدم اشتباه بردارد تا خودش نیز شکار شود.»

 

 
 
 
دعوا بر سر غذا
 
 
 

 
 
 
یک کروکودیل آرواره خود را باز کرده و دیگری بر روی لاشه دراز کشیده است، اما پلنگ نمی‌ترسد
 
 
 
 

 
 
 
کرکس‌ها از راه رسیده‌اند، ولی پلنگ نزدیک می‌شود
 
 
 
 

 
 
 
کروکودیل اجازه نمی‌دهد
 
 
 
 

 
 
 
پلنگ گرسنه ادامه می‌دهد
 
 
 
 

 
 
 
شاید پلنگ زودتر این پوکو را دیده و برای همین نمی‌تواند از آن دل بکند
 
 
 

 
 
 
 
دو کروکودیل بزرگ از شکار در برابر پلنگ محافظت می‌کند
 
 
 
 
 

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: