حمایت از داعش، صدای بینندگان BBC را درآورد +فیلم

مجله مراحم: “دیوید کامرون” نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه هفته جاری از شبکه “بی بی سی” (BBC)  به خاطر استفاده از واژه “دولت اسلامی” برای گروه تروریستی داعش، انتقاد کرد.
 

JamNewsImage00260257

 

 

کامرون ضمن ابراز ناراحتی در استفاده از عبارت “دولت اسلامی” برای اشاره به گروه تروریستی داعش، گفت: «این مساله سبب می شود که به این فرقه سمی اعتبار زیادی داده شود و جوانان انگلیسی نیز از راه به در شوند و بهتر است از مخفف انگلیسی آن یعنی “ای اس ای اس” (ISIS) استفاده گردد».

 

بعد از این سخنان نخست وزیر انگلیس تغییر رویه‌ای در هیچ یک از بخش‌های بنگاه خبرپراکنی بی بی سی بوجود نیآمد و حتی “تونی هال” مدیر این بنگاه رسانه‌ای در پاسخ به کامرون، گفت: «نمی‌توانیم از واژه تحقیر آمیز داعش برای گروه دولت اسلامی استفاده کنیم.»

 

این موضوع که پیش از این با انتقادات گسترده ای مواجه شده بود، علاوه بر نخست وزیر انگلیس، منتقدان جدید دیگری داشت.

روز چهارشنبه یکی از بینندگان برنامه مخاطب محور “نوبت شما” در بی بی سی فارسی با اشاره به سخنان دو روز پیش کامرون، از بی بی سی انتقاد کرد.

 

این مخاطب بی بی سی از این شبکه خواست که هشدار آقای کامرون را جدی گرفته و از بکاربردن عنوان “دولت اسلامی” برای تروریست‌های داعش خودداری کند.

 

اما مجری برنامه نوبت شما با نادیده گرفتن انتقاد مخاطب برنامه‌اش با تکرار توجیهات گذشته مسولان بی بی سی، گفت: «به هر حال این گروه خودش را دولت اسلامی می‌نامد».

 

 

 

ویدیو/ انتقاد به BBC در نوبت شما

[wppjwp preview=”” video=”http://media.jamnews.ir/bbc-%20shoma22.flv” duration=””]

لینک دانلود

 

ادعای مدیران بی بی سی مبنی بر اینکه لفظ “داعش” توهین آمیز بوده و به همین دلیل از عنوان “دولت اسلامی” -که توسط این گروه نامگذاری شده است- دارای اشکالات حقوقی و اخلاقی می‌باشد.

 

داعش در جهان به عنوان یک گروه تروریستی شناخته می‌شود که حتی دولت متبوع بنگاه بی بی سی در ائتلاف نظامی علیه داعش حضور داشته است. پس حمل واژه “دولت” برای این گروه جنایتکار در حالی که هیچ دولت قانونی و نهاد بین المللی این گروه را به رسمیت نشناخته است، دارای اشکال حقوقی می‌باشد.

 

از دیگر سو درباره ادعای توهین آمیز بودن کلمه داعش و استنکاف “تونی هال”از هشدار نخست وزیر انگلیس باید گفت؛ آیا بکاربردن قید “اسلامی” برای جنایتکارانی که تمام قوانین و قواعد بشری زیر پا گذاشته و با اعمالی ضدانسانی قصد آسیب زدن به وجهه مسلمانان جهان را دارند، توهین به بیش از یک میلیارد مسلمان نیست!؟ آیا بی بی سی فقط در قبال احساسات و ارزش های! این گروهک مسئولیت دارد؟

 

گفتنی است پس از گذشت چند روز از انتقاد دیوید کامرون نسبت به حمایت رسانه‌ای بی‌بی‌سی از داعش و توهین به مسسلمانان، این شبکه کماکان از عنوان “دولت اسلامی” برای تروریست های داعش استفاده می‌کند.
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: