خسارت های ناشی از سیل در نهاوند +تصاویر

بخشدار بخش مرکزی نهاوند گفت: در پی بارندگی‌های اخیر چند مزرعه پرورش ماهی از بین رفتند و دو رأس گاو بر اثر سیل در نهاوند تلف شدند.
 
مجله مراحم: “آیت‌الله صالحی” در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: متأسفانه طی چند روز گذشته به علت بافت قدیمی روستاها در بخش مرکزی نهاوند و در پی بارش باران در شهرستان تعدادی از منازل روستایی، زمین و باغ‌های کشاورزی و مزارع پرورش ماهی دچار آسیب‌دیدگی و خسارات جدی شده‌اند.
 
وی با اشاره به بیش از ۱۲ منزل مسکونی دچار خسارت و دیوارهای آنها تخریب شده‌اند، افزود: در روستاهای چولک، تازناب‌ها، وهمان، فیروزآباد طائمه، دره‌ابراهیم، وراینه، فهرومند، ده‌حیدر جاری شدن سیل منجر به آب‌گرفتگی و تخریب چندین دیوار از منازل شد.
 
صالحی اضافه کرد: به مزارع و زمین‌های کشاورزی روستاهای تکه، فیازمان، چولک و … خسارات زیادی به بار آمده و متأسفانه ورود سیلاب به استخرهای پرورش ماهی در روستاهای مرادآباد، گردچم، وهمان و علمدار به چندین مزرعه پرورش ماهی خسارت زده و در روستای دهقان‌آباد نیز ورود سیلاب به محل نگهداری احشام موجب تلف شدن دو رأس گاو شده است.
 
وی افزود: متاسفانه بر اثر ترکیدگی شش نقطه از خط انتقال مجتمع آبرسانی گاماسیاب، آب برخی روستاهای بخش مرکزی مانند روستای سرخ کند گل‌آلود شد که برای جلوگیری از مسمومیت ساکنان این روستا با همکاری اداره آب و فاضلاب روستایی با تانکرهای سیار برای آنها آب آشامیدنی سالم فرستاده‌شده است.
 
صالحی با اشاره به اینکه در جریان جاری‌شدن سیل در شهرستان ساختمان‌هایی آسیب‌دیده‌اند که حریم رودخانه و استاندارهای لازم را رعایت نکرده‌اند، افزود: خوشبختانه با مدیریت عوامل و دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و ستاد بحران شهرستان و همکاری دهیاران در شهرستان، بحران را بدون آسیب‌دیدگی‌های جانی پشت سر گذاشتیم.
 
وی با بیان اینکه بخش مرکزی شهرستان نهاوند دارای بیش از ۸۰ روستا است و آمار نهایی و کامل خسارات وارده پس از بررسی‌های کارشناسان اعلام خواهد شد، گفت: با وجود اینکه در شهرستان و روستاها با جاری شدن سیل خساراتی به‌وجود آمده، موجب شناسایی نقاط آسیب‌پذیر برای مسئولان و حتی خانواده‌هایی که به‌واسطه مشکلات مالی توان ساخت و بهسازی منازل خود را نداشته‌اند، شده که حل مشکل در این بخش مستلزم ورود هرچه بهتر و بیش‌تر نهادهای حمایتی است.
 
 
مجله مراحم
 
 
 

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: