شکست داعش در «جرف الصخر» (گزارش تصویری)

هفته گذشته و همزمان با فعال شدن طرح امنیتی ماه محرم از سوی وزارت کشور عراق، نیروهای عراقی طی عملیاتی گسترده توانستند عناصر داعش را از شهر استراتژیک “جرف الصخر” بیرون کنند.
مجله مراحم: ، این عملیات نظامی که با پشتیبانی داوطلبان مردمی آغاز شده بود ۲۰۰ کیلومتر مربع را شامل می‌شد و در مرحله نخست آن منطقه الفاضلیه از توابع جرف الصخر آزاد و حرکت نیروها به سمت مناطق دیگر صورت گرفت؛ جرف الصخر یکی از نقاط استراتژیک و از مسیرهای مهم حرکت زوار حسینی به سمت کربلا است.
به گفته مقامات عراقی عملیات آزادسازی جرف الصخر با حمایت و پوشش هوایی جنگنده بمب افکن های ارتش عراق بوده و در این عملیات هیچ گونه حمله هوایی از سوی ائتلاف به اصطلاح مبارزه با داعش صورت نگرفته است.
در همین حال فرماندهی عملیات استان بابل عراق دیروز از آزاد کردن چهارصد خانواده از دست تروریست های داعش در منطقه جرف الصخر نیز خبر داد. فرماندهی عملیات همچنین از بازداشت هفتاد تروریست عضو داعش در این منطقه خبر داد که بیشتر آنها اتباع کشورهای عربی هستند.
سخنگوی فرماندهی عملیات تاکید کرد نیروهای مسلح با کمک نیروهای مردمی در منطقه الفارسیه جرف الصخر چهارصد خانواده را آزاد کردند. عکس های زیر تصاویری است که در یک هفته اخیر و طی عملیات آزادسازی جرف الصخر درخبرگزاری رویترز و اسوشیتدپرس منتشر شده است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: