داعش شهر باستانی نمرود را با خاک یکسان کرد! +تصاویر

داعش شهر بجامانده از دوران امپراطوری آشور را با خاک یکسان کرد.
 
شهر تاریخی نمرود که در قرن ۱۳ پیش از میلاد مسیح و در حاشیه رود دجله بنیان گذاشته شد به دست تروریست‌های تکفیری داعش تخریب و با خاک یکسان شد. این گروه تکفیری ویدئویی در اینترنت قرار داد که در آن اعضای این گروه آثار به جا مانده از شهر باستانی نمرود را تخریب می‌کنند.
  
مجله مراحم: بر اساس آنچه در ویدئوی داعش مشاهده می‌شود، نیروهای این گروه پس از تخریب شماری از آثار باستانی، بقایای شهر نمرود را که در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی موصل قرار دارد، منفجر کردند.
  
شهر تاریخی نمرود که نگین تمدن آشوری شناخته شده است در قرن ۱۳ پیش از میلاد مسیح و در حاشیه رود دجله بنیان گذاشته شد.
 
بر اساس این گزارش، تخریب شهر باستانی نمرود بیش از یک ماه پیش گزارش شده بود. اما کسی از وسعت اقدامات داعش خبر نداشت. سازمان یونسکو تخریب آثار باستانی عراق را به دست داعش جنایتی جنگی توصیف کرده است.
 
یکی از اعضای داعش در ویدئوی منتشر شده در اینترنت، مدعی شد: هر‌گاه بتوانیم، مظاهر بت پرستی را تخریب و توحید را گسترش خواهیم داد.
 
در پایان ویدئو، یک انفجار بزرگ آثار بجا مانده از دوران امپراطوری آشور را با خاک یکسان می‌کند.
  
یک منبع محلی به خبرگزاری رویترز گفت که اعضای داعش به شهر باستانی نمرود آمده و دست به غارت و تاراج اشیا با ارزش آن شهر زده و سپس درصدد تخریب آن برآمدند. مجسمه‌ها و دیوار‌ها و قلعه‌ای که در این شهر قرار دارد به طور کامل توسط داعش نابود شده است./مجله مراحم
  
وزارت جهانگردی و آثار باستانی عراق نیز اعلام کرد که گروه تروریستی داعش برای تخریب آثار باستانی این شهر از مواد منفجره، بولدوزر و ابزار آلات سنگین استفاده کرده است.
شهر باستانی نمرود در سده سیزدهم پیش از میلاد مسیح(ع) بنا شده است. نمرود یا نیمرود از شهرهای اصلی امپراطوری آشور و یکی از مشهور‌ترین اماکن گردشگری عراق بود.
 
 
مجله مراحم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: