پذیرایی داعش از سه دختر فراری بریتانیا +تصاویر

مجله مراحم: سه دختر نوجوان بریتانیایی تبار که فوریه سال جاری میلادی با عبور از ترکیه به شهر رقه در سوریه رفته و به داعش پیوسته بودند برای نخستین بار پس از فرار از خانه ،تصویری را در توییتر منتشر کرده اند.
 
” امیره عباسه” دختر ۱۵ ساله بریتانیایی تبار که فوریه گذشته به همراه دو دوست دیگر خود با عبور از ترکیه به شهر رقه سوریه رفته و به داعش پیوسته است با انتشار تصویری در توییتر سفره ناهار خود را منتشر کرده است. این نخستین اعلام وضعیت این سه دختر پس از فرار از خانه و پیوستن به داعش است.
 
این دختر انگلیسی زیر تصویر نوشته است: “سرویس خدمات دولتی” و منظور او این است که داعش از این سه دختر نوجوان به خوبی مراقبت و پذیرایی می کند.
 
این سفره حاوی مرغ سوخاری و کباب است. امیره به همراه تصویر توییتری نوشته است این ناهار را به همراه دوستش “ام عیوب” صرف می کند. ام عیوب احتمالا نام همان دختر بریتانیایی تبار است که از ظریق اینترنت این سه دختر را به سفر به رقه تشویق کرده است.
 
امیره به محل استقرار خود اشاره ای نکرده است.
 
فرار سه دختر نوجوان انگلیسی و پیوستن آنها به داعش در ماه های گذشته بازتاب گسترده ای در رسانه های بریتانیا داشته است.
 
 آخرین تصویر از این سه دختر در ۱۸ فوریه سال جاری در دوربین های شهری شهر استانبول ثبت شده بود و گمان می رود هم اکنون در شهر رقه سوریه استقرار دارند.
 
“شمیمه بیگم” ۱۵ ساله، ” امیره عباسه ” ۱۵ ساله و ” کادیزه سلطان” ۱۶ ساله در ۱۷ فوریه سال گذشته بدون اطلاع دادن به خانواده هایشان با پروازی از لندن به استانبول آمدند و از آنجا به سوریه گریختند. آنها با ارتباط با یکی از دوستان انگلیسی تبار خود که به داعش پیوسته بود تصمیم می گیرند از خانه فرار گرده و به سوریه بروند.
 
پلیس بریتانیا می گوید صدها شهروند این کشور هم اکنون در مناطق تحت تسلط داعش در عراق و سوریه هستند.
 
دختران نوجوان غالبا از طریق شبکه های مجازی و اینترنت با تبلیغات اغوا کننده عناصر داعش به این گروه می پیوندند. یکی از نگرانی های عمده کشورهای اروپایی از بازگشت مجدد این افراد به کشورهایشان است. بسیاری از دولت های اروپایی برای جلوگیری از ورود دوباره این دسته از شهروندانشان قوانین سخت و محدود کننده ای تصویب کرده اند.
 
 
 
 
 
آخرین تصویر این سه دختر فراری بریتانیایی تبار در استانبول

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: