علت حمله نکردن داعش به ایران فاش شد

علت حمله نکردن داعش به ایران توسط یکی از مفتی های داعش که دستگیر شده است فاش شد.

علت حمله نکردن داعش به ایران

مفتی داعش در مصاحبه با شبکه العربی در پاسخ به این سوال که چرا به ایران حمله نکرده اید گفت: ایران کشور بزرگی است و از اقوام مختلف تشکیل شده است و اگر به ایران حمله میکردیم شاید فقط مردم چند شهر کوچک از ما حمایت میکردند و ما نمیتوانستیم وارد جنگ با یک جبهه بزرگ شویم.

علت حمله نکردن داعش به ایران فاش شد

راز حمله نکردن داعش با ایران

حسام ناجی مفتی داعش در مصاحبه با العربیه، درباره آغاز رابطه‌اش با ابوبکر البغدادی می‌گوید: «برای نخستین بار او را در زندان آمریکایی بوکا در عراق (کمپ ششم) دیدم، سال ۲۰۰۴ بود. آن زمان به تازگی مدرک لیسانس زبان عربی را دریافت کرده بودم، دانش شرعی داشتم.»

حسام ناجی می‌افزاید: «هنگامی که از زندان خارج شدم، در یک مسجد محلی امام جمعه شدم، خطبه می‌خواندم. یک روز مشاهده کردم که ابوبکر البغدادی و یکی دیگر از رهبران داعش به نام مناف الراوی، در صف نماز ایستاده‌اند و پشت سرم نماز می‌خوانند.»

ناجی گفت: «اختلاف میان رهبران داعش، القاعده و دیگر گروه‌های تندرو، درباره مسائل جزئی بود نه مسائل اصلی. ایمن الظواهری رهبر گروه داعش دستگیر شده بود و این یکی از دلایل جدا شدن داعش از القاعده بود.»

درباره ایران و هدف قرار ندادن آن توسط داعش، حسام ناجی فاش کرد که این گروه تلاش کرد با حمله کردن به ایران، جبهه جدیدی علیه خود باز نکند.

مفتی داعش اذعان کرد که این گروه در نتیجه برخی از سیاست‌ها و اقدام‌های اشتباه رهبرانش، پشتوانه مردمی خود را از دست داد و در حال حاضر، به تدریج در حال از میان رفتن است.

علت حمله نکردن داعش به ایران

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: