با این فاجعه های زیست محیطی، فاتحه شمال خواندست (تصاویر)

روزانه دو هزارتن تن زباله از مناطق شهری و روستایی استان گیلان جمع آوری و در دل جنگل‌های سراوان تخلیه می شود. دفن این میزان زباله که شامل زباله ‌های بیمارستانی و عفونی نیز است علاوه بر بروز فاجعه زیست محیطی‌، سلامت مردم این منطقه را نیز به شدت تهدید می‌‌کند.
 
 
 
 
مجله مراحم: براساس آمارهای اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان، روزانه دو هزارتن زباله توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان گیلان جمع آوری شده و در مراکز دفع زباله رها می‌شوند و بخش زیادی هم در روند جمع آوری قرار ندارند. یک هزار و ۴۰۰ تن از این زباله‌های جمع آوری شده شهری و بقیه را زباله‌های روستایی تشکیل می‌دهند.
 
 
 
 
به دلیل نزدیکی آب‌های سطحی با آب‌های زیرزمینی در گیلان، شیرابه‌های ناشی از این زباله‌ها و آلاینده‌های ناشی از خودروها با هر بارندگی در کوتاه‌ترین زمان، وارد خاک و آب شده و به شدت رودخانه، زیستگاه‌ها، مراکز زیست و تکثیر آبزیان استان را تحت تاثیر قرار داده است.
 
 
 
 
یکی از مراکز مهم و پر سر و صدای دفن زباله گیلان که روزانه ۵۵۰ تا ۶۰۰ تن زباله از حوزه مرکزی شامل شهرهای رشت، فومن، صومعه سرا، لشت نشاء، سنگر، شفت، خشکبیجار و کوچصفهان و بیش از ۲۰ دهیاری و بخشی از واحدهای صنعتی در آن دفن می‌شوند، در سراوان واقع در ۲۰ کیلومتری رشت قرار دارد
 

تخلیه زباله در جنگل سراوان استان گیلان ۱  ۲  ۳  ۴  ۵  ۶  ۷  ۸  ۹  ۱۰  ۱۱  ۱۲  ۱۳

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: