جشن عروسی زوج افغانی در میان کودکان کار +تصاویر

 

مجله مراحم: یک زوج جوان افغان به رسم اعتراض به مصارف هنگفت مراسم، جشن عروسی شان را در یک پارک برگزار کردند. آنها کودکان بی بضاعت را با هماهنگی بنیاد کودک در بلخ گردآوری کرده و به جشن عروسی خود دعوت کردند.

مختار وفایی و نیلوفر لنگر دو ژورنالیست جوان در بلخ هستند که از دو قوم و مذهب متفاوت می باشند.

این اقدام  یک الگو ی  نیک برای نسل جوان افغان خواهد بود .

نیلوفر می گوید هردو برای پیوندشان سخت مبارزه کردند. او می گوید هدف شان از برگزاری محفل در پارک شکستن تابوهای ناپسند در جامعه بود.

ما هم برای این زوج جوان آرزوی خوش بختی و موفقیت داریم .

 

asg

مختار وفایی و نیلوفر لنگر دو ژورنالیست جوان در بلخ هستند که از دو قوم و مذهب متفاوت می باشند.گزارش تصویری: عروسی زوج افغان به شیوه ای متفاوت

 

نیلوفر می گوید هردو برای پیوندشان سخت مبارزه کردند. او می گوید هدف شان از برگزاری محفل در پارک شکستن تابوهای ناپسند در جامعه بود.

ash

مختار می گوید که هدفش رساندن این پیام بود که همیشه نباید در عروسی ها افراد سرشناس و معتبر دعوت شوند و نباید جوانان به خاطر مصارف هنگفت نتوانند تشکیل خانواده بدهند. (مجله مراحم سایتی برای همه سلیقه ها)

asj

مختار می گوید که جشن کوچکی برای ۵۰ نفر و به خواست خانواده های شان برای مراسم عقد برگزار کردند و مصارف عروسی شان را برای جشن با کودکان بی بضاعت خرج کردند.

ask

نیلوفر هم می گوید هردو به خاطر اینکه بتوانند زندگی شان را راحت آغاز کنند، خواستند خوشی های شان را با کودکانی که کمتر دلیلی برای خوش بودن دارند، تقسیم نمایند.

asl

این زوج عروسی شان را به کمک بنیاد کودک در بلخ «Child Foundation» برگزار کردند. این بنیاد کودکان بی بضاعت را گردآورده و در سازماندهی این عروسی سهم داشته است.

asc

نیلوفر به این باور است که برداشتن گام ابتدایی برای شکستن تابوها کار آسانی نیست و به همین دلیل آنان با مشکلات زیادی برای چنین جشنی روبرو شدند.

asv

مختار و نیلوفر امیدوارند که جوانان دم بخت بیشتری بتوانند از این حرکت شان پیروی کرده و در کنار تلاش برای زدودن سنت های ناپسند از فرهنگ جامعه، به قشر نیازمند کمک کنند. مختار در گذشته همکار آزاد دویچه وله دری بود.

منبع: افغان نیوز

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: