این خانواده خرس قهوه ای و یوز پلنگ ایرانی را ببینید

ثبت تصاویر زیبا از خرس قهوه ای و توله هایش در منطقه حفاظت شده پرور

مجله مراحم: خانم ثمر کاظم نظری راهنمای طبیعت گردی و عکاس، در جریان سفر به منطقه حفاظت شده پرور در استان سمنان تصاویر زیبایی از چهار خرس قهوه ای را به ثبت رسانده و تصاویر مذکور را در اختیار این پایگاه خبری گذاشته اند.

 

این طبیعت گرد در روز پنجشنبه چهارم تیرماه سال جاری در جریان بازدید از منطقه حفاظت شده پرور، در ساعات اولیه صبح، ابتدا یکخرس ماده دو توله اش و سپس یک خرس تنها و بزرگ جثه که احتمالا به لحاظ جنسیت نر می باشد را مشاهده نموده و موفق شده است تصاویر زیبایی را از این گونه ارزشمند به ثبت برساند.

آنطور که خانم کاظم نظری می گوید خرس ماده و توله هایش متوجه حضور طبیعت گردان شده بودند اما در کمال آرامش به رفتار طبیعی خود ادامه داده اند.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

مشاهده و تصویربرداری از یک یوزپلنگ ماده به همراه ۳ توله اش در میاندشت

ساعت ۶٫۳۰ صبح روز گذشته آقای بهروز جعفری ریس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست خراسان شمالی به همراه یک مستندساز و یکی از محیط بانان حین پایش در پناهگاه حیات وحش میاندشت یک یوزپلنگ ماده و سه توله اش را مشاهده نموده اند.

یوز ماده و توله‌هایش بر سر یک چشمه و درحالی مشاهده شدند که پس خوردن آب مشغول استراحت بودند

توله یوزها پس از مواجهه با انسان بلافاصله فرار می کنند اما یوزپلنگ مادر لحظاتی در مقابل افراد گروه ایستاده و حتی به سمت کارشاسان غرش می کند اما یوز ماده نیز پس از اطمینان از دور شدن توله هایش فرار می کند.

 

 

 

یوزپلنگ

 

 

 

 

مشاهده این یوز ماده و سه توله حدودا ۲ الی ۳ ماهه نشانه ارزشمند و امیدوار کننده ای از پویایی جمعیت یوزپلنگ در پناهگاه حیات وحش میاندشت و پارک ملی ضامن آهو است.

 

 

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: