مزرعه ای که پرهای پرنده ها را می سوزاند +تصاویر

مجله مراحم: انرژی خورشیدی یکی از پاک ترین و بهترین انرژی هایی است که در دنیا از آن استفاده می شود. بسیاری از سازمان های محیطی زیست به قدری انرژی خورشیدی را قبول دارند که حتی به آن قسم می خورند! اما این انرژی پاک و بی همتا چهره تاریکی هم دارد که به تازگی دانشمندان به آن رسیده اند.

 “ایوان پا” مزرعه ای خورشیدی و بسیار بزرگ است که در خارج ایالت کالیفرنیا قرار دارد و قرار است انرژی منطقه وسیعی از شهرهای این ایالت را تامین کند اما این مزرعه خود به یکی از بزرگترین دشمنان محیط زیست و حیات پرندگان تبدیل شده است.
 

این مزرعه بی رحمانه پرندگان را می سوزاند +عکس

 
“ایوان پا” هفته گذشته افتتاح شد و همین ابتدا کارشناسان متوجه شدند که پرندگانی که بر روی این مزرعه پرواز می کنند خیلی دردناک می سوزند و جان خودشان را از دست می دهند به این دلیل که تابش نور روی سلول ها بسیار زیاد است و بازتاب آن لیزرهای خورشیدی درست می کند.

این مزرعه خورشیدی این روزها یکی از بزرگترین سایت های انرژی خورشیدی است. تمامی آینه و سلول ها با ۳۰۰ هزار رایانه کنترل می شوند. نور خورشید به سلول ها خورده و آب های ذخیره شده را در محل مشخص بخار می کنند، بخار آب نیز توربین ها را به جریان می اندازد.

این مزرعه بی رحمانه پرندگان را می سوزاند +عکس

گروه های مختلف دوستدار محیط زیست این روزها خواستار متوقف شدن این مزرعه بزرگ به ارزش ۲.۲ بیلیون دلار هستند که تنها پرنده ها را کباب می کند.

این مزرعه بی رحمانه پرندگان را می سوزاند +عکس

طبق بررسی های انجام شده دمای روی فضای این مزرعه گاهی به ۵۵۰ درجه سلسیوس می رسد.  هنوز اقدام خاصی برای جلوگیری از این کشتار حیوانات صورت نگرفته است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: