ختنه کردن دختران چه علتی دارد؟ + تصاویر

علت ختنه کردن دختران Female circumcision

ختنه کردن دختران Female circumcision به معنی این است که بخشی از ضایعه اضافی واژن برداشته میشود زیرا واژن برخی از دختران دارای ضایعه کمی است که ممکن است دخول با همسر را مشکل کند که این امر در دین اسلام متسحب نیز میباشد.

ختنه دختران برای از بین رفتن شهوت

اما در کشورهای عربی و آفریقایی هدف از ختنه چیز دیگری است در کشورهای آفریقایی دختران را ختنه میکنند تا هیچوقت تحریک و شهوتی نشوند! این کار در اسلام به شدت نهی شده و حرام است.

ختنه کردن دختران,Female circumcision

فلسفه ختنه دختران 

ختنه دختران عادت و سنتى عربى بود كه حتی در زمان ظهور اسلام تداوم داشت . از احادیث هم در نمى یابیم كه ختنه کردن دختران تشویق و مستحب شمرده شده باشد ، احادیث مى گویند كه چنین كارى حرام نیست ولی در برخى روایات نبوى سفارش شده كه كسانى كه مى خواهند چنین كارى را انجام دهند، افراط نكنند.
بنابراین در دیدگاه اسلام ختنه حلال است اما اگر سبب زیان و نتایج منفى اى شود مثلا با كاستن از میل جنسی دختر بر روابط زناشویى او در آینده تأثیر منفى بگذارد، حرام است. به عبارت دیگر ختنه دختر در صورتى جایز است كه تأثیرى منفى و غیر عادى بر بدن او و آینده زناشویى اش نداشته باشد و اگر موجب سردى جنسى و مانند آن شود كه امكان فروپاشى زندگى زناشویى اش را در آینده پدید آورد و یا زیان عمده دیگرى براى او به بار آورد انجام آن حرام است.
با توجه به آن چه گفته شد در می یابیم که این عمل به منظور از بین بردن تمایل جنسی زنان با بریدن بخشی از حساس ترین عضو بدن آنان صورت می گیرد .
سازمان ملل متحد گزارش داده است که ‘دولت اسلامی عراق و شام’ (داعش) دستور ختنه زنان ۱۱ تا ۴۲ سال در موصل را صادر کرده است ، پیش از این نیز شاهد انتشار آمار مشابه ای در کشور های آفریقایی و همچنین برخی از کشور های حوزه ی خلیج فارس بودیم .

ختنه کردن دختران,ختنه دختر

ختنه دختر در اهل سنت

در میان چهار فرقه اهل سنت تنها شافعی ها هستند که ختنه زنان را لازم می دانند ، شافعی ها بیشتر در مالزی و اندونزی زندگی می کنند اما مرکزیت دینی آنها در الازهر مصر می باشد.
اگر چه واجب بودن این عمل در میان اهل سنت مورد جدال بوده است، ولی فقها «مهار امیال جنسی افراطی زنان» را لازم دانسته اگر چه حق لذت بردن جنسی مشروع زن را تأیید کرده و برخی تحریک جنسی زن قبل از رابطه جنسی را لازم می دانستند.

ختنه دختر در تشیع

نظر کلی شیعیان بر پایه حدیثی که ابن بابویه از امیرالمومنین علی (ع) امام نخست شیعیان نقل می کند است «ایرادی ندارد اگر زنان را ختنه نکنید، ولی برای مردان واجب است».
به طور کلی چون این عمل در بین ایرانیان و عراقیان پایگاه فرهنگی نداشته است، در بین شیعیان یافت نمی شود.
هر چند مراجع تقلیدی مانند آیت الله خوانساری وآیت الله سید محمد تقی مدرسی ختنه کردن زنان را مستحب دانسته اند، آیت الله سید محمد حسین فضل الله یکی دیگر از مراجع تقلید، ختنه کردن زنان و دختران را از سنّت های مستحب ندانسته و آنرا سنتی جاهلی دانسته است که «اسلام آن را از دایره احکام بیرون ساخته است تا جزو متغیرهای اجتماعی قرار گیرد.» او چنین اعمالی را در صورت آسیب رسانی جسمی به فرد حرام دانسته است.

ختنه کردن دختران چه علتی دارد؟

همچنین ببینید: بهترین روش برای ختنه کردن پسر بچه ها

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: