فیلم گشت ۲ رکورد تاریخ سینما را شکست

فیلم گشت ۲ رکورد تاریخ سینما را شکست و با ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پر فروش ترین فیلم تاریخ ایران شد.

فیلم گشت ۲ رکورد فیلم فروشنده را شکست و پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شد.

فیلم گشت ۲ رکورد تاریخ سینما

مدیر دفتر پخش هدایت فیلم گفت: براساس سیستم مکانیزه فروش فیلم «گشت ۲» از فیلم «فروشنده» پیشی گرفته است و تاکنون بیش از ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فیلم فروش داشته است.

لازم به ذکر است که نام این فیلم گشت ارشاد ۲ بوده که مسئولان اداره ارشاد به عوامل این فیلم تذکر داده که کلمه “ارشاد” را از نام این فیلم حذف کنند.

همچنین ببینید: حذف کلمه ارشاد از فیلم گشت ارشاد ۲

فیلم گشت 2 رکورد تاریخ سینما

 

گشت ۲ یا گشت ارشاد ۲ به کارگردانی سعید سهیلی و در ادامهٔ فیلم گشت ارشاد ۱ ساخته شده است. این فیلم در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ در سینماهای ایران اکران شده است.

داستان این قسمت ۵ سال بعد از اتفاقات قسمت اول رخ می‌دهد که حسن و عباس از زندان آزاد می‌شوند و عطا هم از کما بیرون می‌آید زنده می ماند و گروه قدیمی دوباره تشکیل می‌شوند. عباس و حسن و عطا مدتی نیز دنبال کار می‌گردند اما موفق نمی‌شوند و تصمیم می‌گیرند مسیر گذشته اشان را پیش ببرند و اتفاقات گشت ارشاد ۲ از همین‌جا آغاز می‌شود.

گشت ۲ رکورد فیلم اصغر فرهادی را شکست

احمد مختاری مدیر پخش هدایت فیلم در گفت وگو با فارس درباره فروش فیلم «گشت ۲» گفت: این فیلم براساس سیستم مکانیزه ۱۵٬۷۳۱٬۱۴۷٬۰۰۰ است که نسبت به فیلم «فروشنده» که صدرنشین جدول فروش فیلم در سال گذشته بود رقم بالاتری را به خود اختصاص داده است. این فیلم تاکنون به فروش ۱۵ میلیارد و ۸۰۱ میلیون و ۹۳۶ هزار تومان رسیده است البته هنوز فروش شهرستان‌های شب گذشته را به صورت کامل جمع نزدیم.

وی در ادامه گفت: تعدادی از سینما هنوز به سیستم مکانیزه متصل نشدند و به همین دلیل رقمی که ما در دفتر پخش به آن رسیدیم مبلغ بالاتری از فروش مکانیزه است.

مختاری تاکید کرد: ظرف چند روز آینده فیلم «خوب بد جلف» هم از فیلم «فروشنده» سبقت خواهد گرفت.

بنابراین گزارش، فیلم سینمایی «گشت ۲» ساخته سعید سهیلی است که اکران آن همچنان ادامه دارد.

فیلم گشت ۲ رکورد تاریخ سینما را شکست

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: