احترام آتش‌ نشانان جهان به آتش‌ نشان فداکار ایرانی + تصاویر

«امید عباسی» فرمانده ۳۵ ساله ایستگاه ۶۸ سازمان‌آتش نشانی سال گذشته هنگامی که برای اطفای حریق در طبقه آخر یک ساختمان ۱۰ طبقه مسکونی به محل حادثه واقع در شهرک شهید باقری رفته بود، به علت سوختگی شدید و دودزدگی دچار مصدومیت شدید و ضربه مغزی شد و جان خود را از دست داد.

وی که در سال ۷۹ به استخدام آتش‌نشانی پایتخت درآمده بود، پیش از اینکه دچار حادثه شود، به همراه همکارانش جان دختربچه‌ای ۱۰ ساله را از مرگ حتمی نجات داده و وی را به فضایی امن منتقل کرده بود.

 

 

امید عباسی ماسک اکسیژن خود را در جریان آتش سوزی برداشت، روی صورت دختر بچه گرفتار در آتش گذاشت تا جان او را نجات دهد. اعضای بدن این آتش‌نشان فداکار نیز پس از مرگ مغزی به سه نفر اعطا شد.

 

 

حالا جمعی از جوانان ایرانی از طریق شبکه‌های مجازی از آتش نشان‌های جهان خواسته‌اند تا با عکس این آتش نشان ایرانی عکسی بگیرند تا به نوعی تجلیلی از او شده باشد و یاد و خاطره او زنده نگه داشته شود. از این رو، بسیاری از آتش نشان‌ها در کشورهایی مانند فرانسه، آفریقای جنوبی، آمریکا، نروژ، استرالیا و… در این پروژه همکاری کرده‌اند.

قرار است این عکس‌ها در کنار تصویرسازی‌های هنرمندان کشور‌ها مختلفی از جمله نروژ، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، تونس و ترکیه قرار گیرند و به همت گروه «تصویرگران هنر موگه» که در واقع جمعی کوچک از جوانان هنرمند ایرانی است، نمایشگاهی از این آثار در ایران برگزار شود.

آتش نشانان چک همراه با تصویر آقای امید عباسی
آتش نشانان سوئدی
آتش نشانان نروژی
آتش نشانان آفریقای جنوبی

آتش نشانان آمریکایی

آتش نشانان استرالیایی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: