حکم شلاق دختران و پسران پارتی قزوین اجرا شد

 

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری با خبرنگاران که امروز (چهارشنبه) برگزار شد،در تشریح دستاوردهای سفر استانی رئیس قوه قضائیه و مسئولان قضایی به تهران اظهار داشت: سفری که انجام شد مشابه سفرهای استانی بود.

 
وی افزود: سی تیم در قالب تیم‌های سه نفره به حجم نود نفر به مدت دو ماه تمام اجزای دادگستری، دادگاه‌ها و سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه را با تشریح دستاوردهای سفر استانی رئیس قوه قضائیه به تهران/ آزادی 4 هزار نفر با همکاری شورای حل اختلافدقت تمام ارزیابی کردند و معاونت راهبردی گزارش ۵۰۰ صفحه‌ای را تهیه و پیش از شروع سفر ارائه کردند.
 
سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: با همکاری شورای حل اختلاف بیش از ۴ هزار نفر که شاکی خصوصی و رد مال داشتند با تقسیط و با تضمین آزاد شدند.
 
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اجرای حکم شلاق تعدادی از دختران و پسران در قزوین که در یک پارتی شبانه دستگیر شده بودند و اینکه گفته شده تشریفات آیین دادرسی در آن رعایت نشده، گفت: این حکم کاملا منطبق با آیین دادرسی بوده است و من از رئیس دادگستری در این زمینه پرس و جو کردم.
 
حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای تصریح کرد: این اقدامی که تحت عنوان پارتی و مرکب از دختر و پسر در آن شرکت می‌کنند قرائن و شواهدی پیدا شده گه از جای دیگر هدایت می‌شود که سیستم‌های اطلاعاتی و انتظامی باید آن را پیگیری کنند.
 
وی ادامه داد: امکان ندارد به یک پرونده‌ای بدون تشریفات آیین دادرسی رسیدگی شود؛ برخی از جرائم است که باید مستقیما در دادگاه مطرح شود و دادسرا اجازه ندارد وارد آن شود، گاهی حکمی صادر و به آن اعتراض می‌شود که آن یک بحث جدا است؛ اما اگر پرونده‌‌ای مستقیما به دادگاه رفته و دلایل مستند بوده و طرف هم حاضر است  بلا فاصله با تشریفات آیین دادرسی دادگاه تشکیل می‌شود و حکم صادر می‌شود. بنابراین در مورد پرونده‌ای که مستقیم به دادگاه می‌رود اینگونه است.
 
محسنی اژه‌ای گفت: اما در برخی پرونده‌ها که حکم صادر  و به آن اعتراض شده باید به تجدیدنظر بروند و رسیدگی به آن زمان بر است، بنابراین دادگاه باید صبر کند؛ اما چنانچه که در روز دوم دادگاه تشکیل و حکم صادر و اجرا شد و طرف اعتراض نکرد حکم قطعی است و اجرا می‌شود و این اختصاص به مورد خاصی ندارد و موارد در قانون پیش بینی شده است.
 
 
پارتی, پارتی دانشجویی, دستگیری دختران و پسران در پارتی, پارتی مختلط شبانه, رقص مختلط دختر و پسر, دستگیری دانشجویان پارتی شبانه, پارتی مختلط جشن فارغ التحصیلی
 
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر چگونگی هدایت برگزاری برخی از پارتی‌های شبانه گفت: برخی شواهد حاکی از آن است که برخی از افرادی که در برگزاری پارتی‌ها دست داشتند در تهران و در برخی استان‌های دیگر از جمله مازندران و مشهد یکی بوده‌اند. یکی از پارتی‌هایی که در آن برخورد شد در تهران بود و فردی که میزبان بود و در دفعات مختلف افراد خاصی را دعوت می‌کرد، در واقع این افراد به صرف برپایی یک پارتی نیامده‌اند و بعضی از این افراد می‌آیند و با افرادی که از سفارتخانه‌ها آمده بودند، صحبت و آدرس می‌گرفتند و قرارهای اصلی را تحت پارنی می‌گذاشتند؛ مثلا یکی از قرائن و شواهد این بوده است که کسی که در پارتی تهران بود در پارتی مازندران و مشهد هم دعوت شده است. البته احساس می‌شود پشت این جریان یک هدایتگر وجود دارد، دستگاه انتظامی و اطلاعاتی باید آن را بررسی کند و نمی‌شود قطعی گفت؛ اما مسائل خلاف قانون، سرو مشروبات و ارتباطی در این پارتی‌ها وجود دارد جرم و گناه است.
 
پارتی, پارتی دانشجویی, دستگیری دختران و پسران در پارتی, پارتی مختلط شبانه, رقص مختلط دختر و پسر, دستگیری دانشجویان پارتی شبانه, پارتی مختلط جشن فارغ التحصیلی
 
حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یکی از سران فتنه در نامه‌ای درخواست برگزاری دادگاه را کرده، آیا قوه قضائیه تمهیداتی برای برگزاری دادگاه انجام داده است یا خیر، ادامه داد: تا زمانی که مصوبه شورای امنیت ملی به قوت خود باقی است، کاری نمی‌شود انجام داد، اصل این قضیه بنا به مصوبه شورای عالی امنیت ملی است.
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: