«گل‌کباب» فست فود طهرانی‌های قدیم +تصاویر

با وجود فرهنگ خوراکی که ما ایرانیان داریم چرا خوراک‌های غیرایرانی ـکه گاه بسیار هم ناسالم هستندـ جای خوراک‌های اصیل ما ایرانی‌ها را گرفته است؟ مشکل از آشپز است یا آن‌که خوراک را می‌خورد؟
 
 مجله مراحم: از خیابان نوفل لوشاتو که می‌گذشتم پیرمردی را دیدم که بساطش را روی موتورش چیده بود. پرسیدم چه می‌فروشی؟ شبیه به کباب‌لقمه بود. گفت نامش «گل‌کباب» است. در گوگل جستجو کردم چیزی نیافتم. گویا از یاد برده شده است؛ در هیاهوی فست‌فودهایی که همه جای تهران را پر کرده‌اند دیگر کسی نام «گل‌کباب» که روزگاری فست‌فود تهرانی‌ها بود را نمی‌شناسد.

از عموسعید (فروشنده) که نزدیک به ۴٠ سال پیش پختن گل‌کباب را آغاز کرده است روش تهیه‌ی آن را پرسیدم: گوشت تازه‌ی گوسفندی به همراه ادویه و نمک و فلفل. البته که فوت کوزه‌گریش را رو نکرد. اما دست‌کم می‌دانیم مواد اصلی خوراکش سالم است، در برابر فست‌فودهایی که سالیان سال است به ناسالم بودنشان آگاه هستیم.

پرسش اینجاست که با وجود چنین فرهنگ خوراکی که ما ایرانیان داریم چرا خوراک‌های غیرایرانی ـکه گاه بسیار هم ناسالم هستندـ جای خوراک‌های اصیل ما ایرانی‌ها را گرفته است؟ مشکل از آشپز است یا آن‌که خوراک را می‌خورد؟

 
مجله مراحم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: