استقبال مردم آلمان از آوارگان سوری و عراقی +تصاویر

مجله مراحم: همزمان با ورود هزاران پناهنده افغان، عراقی و سوری به کشور آلمان و علی رغم مخالفتهای احزاب دست راستی و سوسیالیست فعال در این کشور با پذیرش پناهندگان جدیدی، گروهی از شهروندان این کشور با ایجاد مراکز تدارکاتی اقدام به اهدای مواد غذایی و دارویی به آنها کرده اند. 

 
استقبال آلمانی ها از پناهندگان سوری و عراقی+تصاویر
 
در همین رابطه روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ”، اداره فدرال امور مهاجرت و پناهندگی در آلمان از افزایش شمار پناهندگان سوری خبر داد و پیش بینی کرد که در آینده مهاجران بیشتری از سوریه به آلمان بیایند. “منفرد اشمیدت”، رئیس اداره فدرال امور مهاجرت و پناهندگان در آلمان در گفتگو با هفته نامه “اشپیگل” تصریح کرد که شرایط در کشورهای ترانزیت مانند ترکیه یا لبنان بدتر می شود و ناامیدی سوری ها هم بیشتر می شود.
 
استقبال آلمانی ها از پناهندگان سوری و عراقی+تصاویر

وی افزود: بسیاری از سوری هایی که به کشورهای همسایه فرار کرده اند در واقع می خواهند برگردند، اما حالا آن ها متوجه می شوند که شرایط در سوریه همواره بدتر می شود، آن ها می خواهند در جایی که شانسی برای زندگی می بینند زندگی خود را دوباره بسازند. اشمیدت انتظار تعداد زیادی مهاجر از سوریه به آلمان را داشته و تاکید کرد که حدود تنها ۲۰۰ هزار نفر از اعضای خانواده های سوری به آلمان می آیند.
 
استقبال آلمانی ها از پناهندگان سوری و عراقی+تصاویر
 
در این میان وزرای دادگستری و کشور اتحادیه اروپا می خواهند در نشستی ویژه در دو هفته آینده به بحران پناهندگان بپردازند. دولت لوکزامبورگ یکشنبه شب در حمایت از برگزاری این نشست اعلام کرد که شرایط در داخل و خارج جامعه ما بی سابقه است. بر اساس اعلام لوکزامبورگ در دیدار وزرای اتحادیه اروپا در ۱۴ سپتامبر(۲۳ شهریور) از جمله به مسئله بازگشت پناهندگان، همکاری های بین المللی در این راستا و اقدامات علیه قاچاق انسان پرداخته خواهد شد.
 
استقبال آلمانی ها از پناهندگان سوری و عراقی+تصاویر
 
کمیسیون اتحادیه اروپا پیشنهاد داده است که پناهندگان بر اساس طرح سهمیه اجباری در کشورهای عضو تقسیم شوند. اما مخالفت هایی با این طرح به ویژه از طرف انگلیس و کشورهای شرق اروپا وجود دارد. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نیز روز گذشته تقسیم سریع و عادلانه پناهجویان در سراسر اتحادیه اروپا را خواستار شد. دولت آلمان به شدت تحت تاثیر مسئله پناهندگان قرار دارد و پیش بینی می شود حدود ۸۰۰ هزار پناهنده در سال جاری به این کشور بیایند.
 
استقبال آلمانی ها از پناهندگان سوری و عراقی+تصاویر
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: