قوم عاد و انسان‌های غول‌پیکر +تصاویر اسکلت های غول‌پیکر

قوم عاد و انسان‌های غول‌پیکر واقعیت دارد؟ انسان های غول پیکری که به قوم عاد معروف بودند.

حتما شما هم خیلی دوست دارید بدانید که انسان های نخستین چگونه شکل و شمایلی داشته اند و چگونه زندگی میکیرده اند!

حتما دوست دارید بدانید که انسان های نخستین آیا قد و قامتی شبیه به انسان های امروز داشته اند یا خیر؟

هرچند مورخان اعلام کرده اند که انسان های اولیه بسیار غولپیکر و عظیم الجثه بوده اند و مرور زمان انسان ها کوتاه قدتر شده و قامتی کوچک پیدا کرده اند.

قوم عاد انسان های غولپیکر

سال ۲۰۰۴ در کشور عربستان اسکلت و استخوان های چند انسان که متعلق به هزاران سال پیش بود هنگام حفاری از زیر خاک پیدا شد که باعث شگفتی مردم آن منطقه شد و انتشار تصاویر ان باعث شد که باستان شناسان از کشورهای مختلف وارد عربستان شوند و این اسکلت ها را مورد بررسی قرار دهند.

قوم عاد و انسان‌های غول‌پیکر +تصاویر اسکلت های غول‌پیکرقوم عاد و انسان‌های غول‌پیکر,انسان عظیم الجثه

کشف اسکلت های غول پیکر و بزرگ

این اسکلت ها در بیابان های ربع الخالی عربستان کشف شد اما نکته عجیب این موضوع آن بود که سازمان سیا آمریکا به سرعت اطلاعات مربوط این اسکلت ها را از باستان شناسان به سرقت برد و همه این اطلاعات را پاک کرد و هنوز هیچکس نمیداند علت این کار چه بود!؟

اما بعد از کشف این اسکلت ها باستان شناسان علام کردند که این اسکلت ها مربوط به انسان های ماقبل تاریخ بوده است که در شبه جزیره عربستان میزیستند.

قوم عاد و انسان‌های غول‌پیکر,انسان عظیم الجثه

قوم عاد از نظر تاریخ

قوم عاد میلیون ها سال پیش زندگی میکرده اند که حتی کتاب قرآن نیز اشاره ای به انها کرده است در کتاب قرآن در آیه ۵۰ سوره نجم به این قوم اشاره شده است.

قوم عاد و انسان‌های غول‌پیکر +تصاویر اسکلت های غول‌پیکرقوم عاد و انسان‌های غول‌پیکر,انسان عظیم الجثه

اما در دوران تاریخ بشر و احتمالاً در حدود ۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح یا قدیم‌تر، قوم دیگری به نام عاد وجود داشتند که در سر زمین احقاف یا یمن زندگی می‌کردند.

آنها دارای قامتهایی بلند و اندامی قوی و پرقدرت بودند، و به همین دلیل جنگ آورانی زبده محسوب می‌شدند.

قوم عاد و انسان‌های غول‌پیکر,انسان عظیم الجثه

به علاوه از نظر تمدن تا حدود زیادی پیشرفته بودند، شهرهای آباد، زمینهای خرم و سرسبز، باغهای پرطراوت داشتند، آن چنان که قرآن در توصیف آنها می‌گوید «الَّتِی لَمْ یُخْلَقْ مِثْلُها فِی الْبِلادِ: نظیر آن در بلاد جهان خلق نشده بود» (سوره فجر، آیه ۸) به همین جهت بعضی از خاورشناسان گفته‌اند که قوم عاد در حدود برهوت (یکی از نواحی حضرموت یمن) زندگی می‌کردند و بر اثر آتشفشان‌های اطراف بسیاری از آنها از میان رفتند و بقایایشان متفرق شدند.

قوم عاد از نظر قرآن

در قرآن آمده‌است که قوم عاد مدتی در ناز و نعمت به سر می‌بردند، ولی مست غرور و غفلت شدند و از قدرتشان برای ظلم و ستم و استعمار و استثمار دیگران استفاده کردند،

قوم عاد و انسان‌های غول‌پیکر,انسان عظیم الجثه

آئین بت‌پرستی را بر پا نمودند و به هنگام دعوت پیامبرشان هود با آن همه تلاش و کوششی که در پند و اندرز و روشن ساختن اندیشه و افکار آنان و اتمام حجت نسبت به ایشان داشت

نه تنها کمترین توجهی نکردند بلکه به خاموش کردن ندای او برخاستند. گاهی او را به جنون و سفاهت نسبت دادند و زمانی وی را از خشم خدایان ترساندند، اما او همچون کوه در مقابل خشم این قوم مغرور و زورمند ایستادگی کرد

قوم عاد و انسان‌های غول‌پیکر,انسان عظیم الجثه

ماجرای اسکلت های عظیم الجثه

سر انجام توانست گروهی در حدود چهار هزار نفر را پاکسازی کرده و به آئین حق بخواند، اما دیگران بر لجاجت و عناد خود باقی‌ماندند. سرانجام طوفان شدید و بسیار کوبنده‌ای به مدت هفت شب و هشت روز بر آنها مسلط شد که قصرهایشان را در هم کوبید، و اجسادشان را همچون برگهای پائیزی بر امواج باد سوار کرد و به اطراف پراکنده ساخت. هود مؤمنان راستین را پیش‌تر از میان آنان بیرون برد و نجات داد، و زندگانی و سر نوشتشان درس عبرتی بزرگ برای همه جباران و خودکامگان گشت

قوم عاد و انسان‌های غول‌پیکر +تصاویر اسکلت های غول‌پیکرقوم عاد و انسان‌های غول‌پیکر,انسان عظیم الجثه

انسانهای هم نسل غولها درسالهای ۱۹۰۰ الی ۲۰۰۰ میلادی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: