تزریق هورمون اسب و گوریل به بدن

تزریق هورمون اسب و گوریل به بدن

یک مسئول سازمان غذا و دارو نسبت به مصرف داروهای هورمونی دامی مورد استفاده در پرورش عضلات دام به‌ویژه اسب‌های مسابقه در ورزش بدنسازی و پرورش اندام هشدار داد.

همچنین ببینید: هیکل عجیب مرد برزیلی با تزریق روغن و هورمون

به گزارش تسنیم، یسنا بهمنش با بیان اینکه یکی از مهمترین دسته داروهایی که در ورزشکاران سوء مصرف می‌شود استروئیدهای آنابولیزان هستند، اظهار داشت: این داروها مشتقات هورمون‌ مردانه یا تستوسترون هستند که توسط متخصصین، در درمان کمبود هورمون و یا در مشکلات خونی تجویز می‌شوند.

تزریق هورمون اسب و گوریل به بدن

تزریق هورمون اسب و گوریل به بدن

عوارض تزریق هورمون در بدنسازی

وی ادامه داد: اخیراً مشاهده شده است که داروهای هورمونی دامی که در پرورش عضلات دام به خصوص اسب‌های مسابقه مورد مصرف دارد، از طریق افراد غیر مسئول و سودجو در میان جوانانی که در ورزش بدنسازی و پرورش اندام فعالیت می‌کنند توزیع می‌شود.

بهمنش ضمن بالا دانستن خطرات و عوارض این داروها ی مذکور گفت با مصرف این دارو ها آسیبها به دو برابر افزایش می یابد. وی در توضیح بیشتر گفت: آز آنجا که در تولید داروهای دامی، بسیاری از الزاماتی که در تولید داروهای انسانی باید رعایت شود، وجود ندارد لذا تزریق داروی دامی احتمال وقوع مرگ را نیز به دنبال دارد.

تزریق هورمون اسب و گوریل برای عضله سازی

این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه داروی دامی با مشخصات استفاده در حیوان تهیه و از طریق داروخانه‌های دامی و با نظر دامپزشک توزیع می‌شود، تصریح کرد: توزیع این دارو به روش‌های دیگر همگی قاچاق محسوب می‌شود و همین امر خطرات مصرف این داروها را بیش از پیش خواهد کرد. بهمنش در پایان با ابراز تاسف از اینکه در مواردی، فرد مصرف کننده، با علم کامل به دامی بودن دارو و عوارض بالقوه مصرف آن، باز هم اصرار به مصرف داروی دامی می‌کند نسبت به انجام چنین کارهای خطرناکی هشدار داد.

تزریق هورمون اسب و گوریل به بدن

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: