حسن روحانی: بعضی‌ها از خوشحالی مردم می ترسند!

رییس جمهوری از عملکرد دولت در ۲۱ماه گذشته و بویژه تیم مذاکره کننده هسته ای دفاع کرد و گفت مذاکره کنندگان ما اگر نگوییم بهترین، در زمره بهترین ها هستند. چه کسی حق دارد با لحن بی ادبانه نسبت به سردار جبهه دیپلماتیک حرف بزند، از کجا این بی ادبی و زبان زشت نازل شده است. به مردم دروغ نگویید این دروغ آشکار می شود، باید با راستگویی با مردم سخن گفت

مجله مراحم: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح شنبه در جمع مسوولان وزارت کشور، استانداران و فرمانداران سراسر کشور افزود: بگذاریم مذاکرات هسته ای با موفقیت به پایان برسد در آن زمان برای مردم شرح می دهیم که این ها چه سختی هایی کشیده اند.

 

 

گزیده سخنان روحانی را در ادامه می خوانید: 

چرا عده‌ای وقتی می‌بینند، دولت با تدبیر مذاکرات هسته‌ای را پیش می‌برد؛ عده‌ای نمی‌دانم این را از کجا اورده‌اند که هیچ وقت نمی‌خواهند کام مردم شیرین باشد، این چه سری است که از لبخند مردم می ترسند.

حالا یک وقت رهبری معظم یک نصیحتی می‌کنند، بالاخره ایشان رهبر هستند و حالا همه راه می‌افتند و توصیه می‌کنند که دولت تشنه‌ای و باید آب بخوری، والا می‌دانیم باید آب بخوریم.

ما به مردم وعده داده بودیم در زمینه زندگی و اقتصاد مردم آرامش و ثباتی را حاکم کنیم. گفته بودیم، دولتی خواهیم بود که اگر برای خرید جنسی به مغازه ای مراجعه کردید، هشت صبح با ۹ صبح فرق نداشته باشد، صبح با عصر متفاوت نباشد و امروزش با فردایش تفاوت نداشته باشد.

ما به مردم وعده دادیم اقتصادی بسازیم که نوسانش همپای نوسان معقول جهانی باشد و ثباتی را در اقتصاد حاکم کنیم که صفی برای طلا و سکه و ارز نباشد. این وعده های خود من به صراحت در سخنرانی های انتخابات است و به مردم وعده آرامش دادیم.

مسیری که دولت انتخاب کرده، مسیر درستی است. ما دارای عصمت نیستیم، خواب هم متاسفانه نمی بینیم و به فال و جن گیر هم معتقد نیستیم . مبنای هر اقدام دولت ما، مشورت با صاحبنظران بوده و هست.

یک بار درچهار سال مردم مطالبات، نظرات و رویکردشان را زمانی نزدیکتر به یکی از کاندیداها ببینند به آن کاندیدا رای می دهند. یک زمانی بین نفر اول و دوم اختلاف رای ۱۰۰ هزار رای بود، تفاوت خیلی زیاد نیست اما در این انتخابات بین نفر اول و دوم ۱۳ میلیون اختلاف رای بود و این ۱۳ میلیون اختلاف رای به معنای آن است مردم دقیق، آگاهانه و حساب شده مسیری را برگزیده و انتخاب کردند.

مردم با ما خویشاوندی نداشته اند و به این دلیل به ما رای ندادند؛ خوب دقت کردند و در انتخاباتی شگفت انگیز که در تهران، مرکز استان، شهرستان و روستاها رای مشابه داشتند و این به معنای پیام مهمی از سوی کل ملت ایران بود./مجله مراحم

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: