آخرین اخبار و تصاویر از گروه جیش العدل +فیلم جنایات

آخرین اخبار و تصاویر از گروه جیش العدل و جدیدترین اخبار گروهک تروریستی جیش العدل و فیلم جنایات جیش العدل در ایران و عکس های جنایت های گروه ترویسی جیش العدل را ببینید

آخرین اخبار و تصاویر از گروه جیش العدل

سخنگوی گروهک تروریستی جیش العدل در مصاحبه با یکی از روزنامه‌های پاکستانی اظهارات تازه‌ای در خصوص مکان نگهداری و آخرین وضعیت سربازان ربوده شده ایرانی اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «عبد‌الرئوف ریگی» سخنگوی گروه جیش العدل در مصاحبه با روزنامه امت ابراز داشت: جیش العدل از پاکستان یا سایر کشورها وارد خاک ایران نمی‌شود بلکه پایگاه اصلی این گروه داخل خاک ایران است.

فیلم دستگیری ۵ مرزبان ایرانی توسط جیش العدل

وی افزود: با گذشت زمان ثابت خواهد شد که جیش العدل در ایران به سر می‌برد و از مرزبانان گروگان گرفته شده در خاک ایران نگهداری می‌شود.

ریگی در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه امت درباره تعداد مرزبانان گروگان گرفته شده نیز گفت: جیش العدل ۵ مرزبان را گروگان گرفته بود اما یکی از آنان را اعدام کردیم.

وی افزود: در حال حاضر ۴ سرباز ایرانی در اسارت جیش العدل به سر می‌برند که در سلامت کامل هستند.

سخنگوی جیش العدل تأکید کرد: چنانچه ایران به درخواست‌های مطرح شده پاسخ مثبت دهد، چهار مرزبان گروگان گرفته شده به سلامت آزاد می‌شوند.

عبدالرئوف ریگی در پاسخ به این سؤال که چرا جیش العدل به دنبال تشکیل کشور مستقل بلوچستان است، گفت: ما فقط از حقوق اهل سنت ایران دفاع می‌کنیم و هدف دیگری برای فعالیت خود تعیین نکرده‌ایم.

آخرین اخبار و تصاویر از گروه جیش العدل

آخرین اخبار و تصاویر از گروه جیش العدل

 

وی تصریح کرد: جیش العدل یک گروه مذهبی است و هیچ ارتباطی با قوم‌گرایان و جدایی‌طلبان بلوچ ندارد.

گفتنی است عبد الرئوف ریگی برادر عبد المالک ریگی رهبر سابق گروه جند‌الله می‌باشد که دستگیر و اعدام شد.عبدالرئوف ریگی برادر کوچکتر عبدالمالک ریگی و سخنگوی مجمع علمای جنبش مقاومت جندالله نیز بوده است.

گروه تروریستی جیش العدل ۱۷ بهمن ماه ۹۲ پنج سرباز مرزبانی ایران را در منطقه جکیگور شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان ربود و ظاهراً به خاک پاکستان انتقال داد.

این گروه تروریستی سوم فروردین ماه اعلام کرد یکی از گروگان‌ها را اعدام کرده و اکنون تهدید می‌کند یکی دیگر از مرزبانان ربوده شده را ۱۳ فروردین به قتل می‌رساند.

 

دلایل حضور جیش العدل در پاکستان

یک مقام مسئول در پاسخ به ادعاهای مقامات پاکستانی مبنی بر عدم حضور گروهک تروریستی جیش‌العدل در خاک این کشور گفت: دستگاه امنیتی ایران محل حضور این گروهک در خاک پاکستان را به طرف مقابل اطلاع داده است.

یک مقام مسئول در گفت‌وگو با فارس در خصوص ادعاهای مقامات پاکستانی که عنوان داشته‌اند عناصر گروهک تروریستی جیش العدل در خاک این کشور حضور ندارند گفت: در ابتدا باید یادآور شد که در فیلم‌های منتشر شده از سوی این گروهک تروریستی که ادعا می‌کنند عملیات گروگان‌گیری مرزبانان ایرانی است نشان داده می‌شود که آنها فنس‌ها را پاره کرده و از مرزها عبور کرده‌اند.آخرین اخبار و تصاویر از گروه جیش العدل

آخرین اخبار و تصاویر از گروه جیش العدل

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پس از آنکه تروریست‌ها ۵ مرزبان ایرانی را اسیر کردند به سرعت به سمت پاکستان حرکت کردند که آثار به جا مانده از آنها مانند رد لاستیک ماشین‌های نشان می‌دهد که به سمت مرز پاکستان گریخته‌اند.

وی افزود: علاوه بر این، دستگاه امنیتی ایران نقطه دقیق محل حضور آنها در پاکستان را شناسایی و در دیدارهایی که با مسئولان پاکستانی داشته این مکان‌ها را که مرتباً تغییر می‌کند به طرف پاکستانی اطلاع و یادآوری که جابجایی آنها را نیز تحت نظر دارد.

 

این منبع آگاه ادامه داد: این موضوع در سیستم ارتباط‌گیری آنها چه در مصاحبه با شبکه‌های عربی و چه فعالیت‌ها در فضای مجازی نیز نشان می‌دهد که «آپی»های مورد استفاده، همگی از داخل خاک پاکستان بوده است.

آخرین اخبار و تصاویر از گروه جیش العدل

وی همچنین یادآور شد: از همه مهم‌تر اینکه اخیراً عده‌ای از بزرگان و ریش‌سفیدان بلوچستان ایران با این گروه دیدار داشتند تا آنها را از این اعمال تروریستی باز دارند و این دیدار در مقر اصلی آنها در پاکستان انجام گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، پس از آنکه جمهوری اسلامی ایران خواستار اقدام فوری و قاطع پاکستان برای مقابله با گروه‌های تروریستی که از خاک این کشور علیه منافع ملت ایران استفاده می‌کنند شد، مقامات پاکستانی طی روزهای اخیر با بیان اینکه این گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان حضور و فعالیت ندارد تلاش دارند تا خود را از مسئولیت این اهمال‌کاری‌ها و عدم تسلط بر مرزهایشتان مبرا بدانند.

آخرین اخبار و تصاویر از گروه جیش العدل

منبع

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: