سامانه مسکن قالیباف راه اندازی شد +عکس

سامانه مسکن توسط محمدباقر قالیباف راه اندازی شد تا خانواده هایی که صاحب خانه نیستند و اجاره نشین میباشند در آن ثبت نام کنند و  به آنها خانه اقساطی تحویل داده شود.

سامانه مسکن قالیباف

قالیباف سامانه مسکن راه اندازی کرد

 

سایت مسکن مهر قالیباف راه اندازی شد و از آدرس سایت ساماندهی مسکن مهر رونمایی شد سامانه مسکن ۹۶ قالیباف برای ساماندهی متقاضیان مسکن مهر رونمایی شد. maskan96.ir

از سامانه مسکن محمد باقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دورده انتخابات ریاست جمهوری برای ساماندهی متقاضیان مسکن مهر رونمایی شد.

سایت مسکن مهر قالیباف

پیش از این نیز قالیباف از سامانه کارانه برای ایجاد اشتغال افراد بیکار رونمایی کرده بود تا از بیکاران متقاضی کار برای دریافت ۲۵۰ هزار تومان ماهانه ثبت نام کند که این سامانه بعد از مدتی فیلتر شد.

هشدار؛ مردم مراقب سامانه مسکن باشند

ساماندهي متقاضيان مسکن مهر هم وعده انتخاباتي شد. تنها چند روز پس از فيلترشدن سامانه «کارانه» که شهردار براي وعده انتخاباتي خود راه‌اندازي کرده بود، ستاد انتخاباتي محمدباقر قاليباف از سامانه جديدي رونمايي کرد که اين‌بار موضوع مسکن و به‌ويژه مسکن مهر را نشانه گرفته و قصد دارد، متقاضيان مسکن مهر را ساماندهي کند.

 

هر چند منظور از ساماندهي متقاضيان مسکن مهر در‌ اين سامانه معني نشده و مشخص نيست که قرار است چه اقدامي براي متقاضيان مسکن مهر انجام شود اما مراجعه‌کنندگان به سايت دو گزينه، «ورود» و «ثبت‌نام» را پيش روي خود مي‌بينند که از آنها خواسته شده با واردکردن کد ملي و ثبت رمز عبور در سامانه ثبت‌نام کنند و جهت کسب اطلاعات بيشتر به کانال تلگرامي «کارانه» بپيوندند. کانال سامانه‌اي که چند روز پيش به‌دليل راه‌اندازي غيرقانوني فيلتر شد تا جلوي فعاليت آن گرفته شود اما به نظر مي‌رسد که اين سامانه جاي خود را به سامانه ديگري داده تا اين بار به‌جاي جوانان بيکار، گروه ديگري که متقاضيان مسکن مهر هستند را هدف بگيرد. 

 

راه‌اندازي دومين سامانه از سوي شهردار تهران، با رنگ و بوي انتخاباتي درحالي است که اين سامانه هم همچون سامانه کارانه که چند روز پيش راه‌اندازي شده بود، مجوز فعاليت ندارد و مشخص نيست، يک نامزد انتخابات رياست‌جمهوري چگونه مي‌تواند براي ساماندهي طرحي که از دولت قبل به دولت يازدهم به ارث رسيد و مشکلات بسياري را براي کامل‌شدن براي دولت روحاني به همراه آورده، سايت راه‌اندازي کند و بخواهد متقاضيان مسکن مهر را ساماندهي کند؟ اين اقدام از سوي وزير راه‌وشهرسازي و معاونش اقدامي غيرقانوني و نادرست معنا شده است. عباس آخوندي که در هفته‌ها و ماه‌هاي اخير، ايرادات بسياري را به اقدامات شهرداري تهران وارد دانسته است، ديروز درباره سايت‌هاي مجازي که به ثبت‌نام مسکن و ارائه خانه به مردم راه‌اندازي مي‌شوند، گفت: «وزير راه‌وشهرسازي اعلام کرد: راه‌اندازي سايت‌هاي مجازي که به ثبت‌نام مسکن براي ارائه‌ خانه به مردم انجام گرفته کلاهبرداري است.»

 

او در جمع خبرنگاران توضيح داد که «ورود به چنين عرصه‌اي نياز به پيگيري مقدمات قانوني دارد و نمي‌توان صرفا با راه‌اندازي يک سايت اقدام به نام‌نويسي از مردم کرد. وارد شدن به چنين فضاهايي درست نيست.»

 

به گفته وزير راه و شهرسازي، «در صورتي که شرايط تغيير نکند امکان پيگيري قضايي و قانوني چنين اقدامي وجود خواهد داشت.»

 

سامانه ساماندهي متقاضيان مسکن مهر که دومين سامانه ثبت‌نامي شهردار تهران در آستانه انتخابات است، درحالي ديروز رونمايي شد که وزير راه‌وشهرسازي با بيان اينکه يک شهروند عادي نمي‌تواند نسبت به ساخت يک سامانه مجازي و ثبت‌نام از مردم اقدام کند، گفت: «نمي‌توان براي واحدهاي مسکوني که صاحب دارند تکليفي جديد مشخص کرد و به نظر مي‌رسد اين موضوع بيشتر شبيه به کلاهبرداري است و فرايند خريد رأي باشد.»

 

سامانه مسکن قطعه جديدي از پوپوليست ايراني است

وزير راه‌وشهرسازي تنها کسي نبود که نسبت به راه‌اندازي سامانه‌هايي نظير آنچه شهردار تهران راه‌اندازي کرده، هشدار داد و حتي اعلام کرد که امکان پيگيري قضايي و قانوني اين اقدام وجود دارد، در کنار آخوندي، معاون مسکن و امور ساختمان وزارت راه‌وشهرسازي هم اين اقدام را قانوني ندانست و به مردم توصيه کرد که مراقب باشند. حامد مظاهريان درباره راه‌اندازي اين سامانه به ايلنا گفت: «مردم مراقب باشند به‌طورقطع اين سايت نمي‌تواند قانوني باشد و گويا عده‌اي براي اموال مردم کيسه دوخته‌اند.»

 

اين اقدام شهردار تهران که مدتي است مردم ايران را به دو دسته ۴ و ۹۶ درصدي تقسيم کرده و سعي دارد نظر مردم را که آنها را در دسته ۹۶ درصدي‌ها قرار داده، به سمت خود جلب کند از سوي معاون وزير راه، اقدامي غيرقانوني معنا شده که به گفته مظاهريان، «قطعه‌اي جديد از پوپوليست ايراني است.»

 

او توضيح داد که «به نظر مي‌رسد برخي قصد دخالت در اموال مردم را دارد و اين عين تشويش اذهان عمومي است.»

 

معاون مسکن و امور ساختمان وزارت راه‌وشهرسازي با بيان اينکه مشخص نيست اين سايت از چه بانک اطلاعات مسکني استفاده مي‌کند و واحدهايي را که به مردم پيشنهاد مي‌دهد براي چه کسي است؟ ادامه داد: «مردم مراقب باشند به‌طور قطع اين سايت نمي‌تواند قانوني باشد و گويا عده‌اي براي اموال مردم کيسه دوخته‌اند.»

 

مظاهريان افزود: «سايت مسکن که گفته مي‌شود از سوي قاليباف راه‌اندازي شده است، نه توجيه قانوني دارد و نه توجيه برنامه‌اي. اين ادامه سياست‌هاي پوپوليستي برخي از نامزدهاي دوازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري است و توجيه عقلي نمي‌تواند داشته باشد.»

 

کسي نمي‌تواند بدون داشتن مجوز اقدام به راه‌اندازي سامانه مسکن کند

ساماندهي متقاضيان مسکن مهر که وعده جديد شهردار تهران براي انتخابات رياست‌جمهوري دوازدهم است، همچون طرح کارانه او که انتقادات بسياري را بر سر خود مي‌ديد، با وجود مشخص نبودن هدفي که دارد و نحوه ساماندهي، ايراداتي را با خود همراه مي‌بيند که يکي از آنها نامشخص بودن واحدهايي است که قرار است با ساماندهي متقاضيان مسکن مهر به آنها واگذار شود. انتقادي از اين دست به طرح کارانه محمدباقر قاليباف هم وارد بود و کارشناسان اقتصادي پس از آنکه اين طرح را تورم‌زا اعلام کردند از نامشخص بودن منابع توزيع ۲۵۰ هزار تومان به جوانان، خبر داده و اين طرح را غيراجرايي دانستند اما باوجوداين محمدباقر قاليباف در هفته گذشته از سامانه کارانه خود رونمايي کرد و وعده پرداخت ۲۵۰ هزار تومان کارانه به جوانان بيکار داد که به گفته وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي، اين سامانه مجوز فعاليت نداشت. آن‌طور که علي ربيعي مي‌گويد: «قاليباف تاکنون درخواستي مبني‌بر فعاليت سامانه کار نداشته است و من قول مي‌دهم اگر درخواستي در‌اين‌زمينه ارائه دهد مجوز آن را طي ۲۴ ساعت آينده صادر کنم.»

 

به گزارش ايسنا، او در جمع خبرنگاران در توضيح سامانه کارورزي دولت که درحال‌حاضر فعال است، گفته است که «اين سامانه فعاليت خود را از سال ۱۳۹۴ آغاز کرده؛ بنابراين امر جديدي نيست.» وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در ادامه درباره فيلتر سامانه کارورزي دکتر قاليباف، از کانديداهاي دور دوازدهم رياست‌جمهوري نيز توضيح داد که «من اين سامانه را فيلتر نکرده‌ام. درواقع اين امر حاکميتي است و کسي نمي‌تواند بدون داشتن مجوز اقدام به راه‌اندازي سامانه و انجام فعاليت‌هاي مربوط شود.» او خاطرنشان کرد: «آقاي قاليباف تاکنون براي درخواست مجوز در جهت راه‌اندازي سامانه کار اقدام نکرده‌اند و من قول مي‌دهم اگر ايشان در‌اين‌زمينه درخواستي داشته باشد طي ۲۴ ساعت مجوز لازم را به ايشان ارائه دهم.»

سامانه مسکن

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: