آخرین خبر از خاوری ، دزد ۳ هزار میلیاردی ایران

رئیس اینترپل ناجا با اعلام اینکه محل دقیق زندگی خاوری شناسایی شده است، گفت: تمام مدارک و پرونده های قضائی برای کشور کانادا ارسال شده و منتظر نظر نهایی طرف کانادایی هستیم. 

 

 

iranian-banker-545-30

 

 

مجله مراحم: سردار مسعود رضوانی درباره پرونده خاوری و پیگیری های بین المللی آن از سوی پلیس اینترپل، افزود: در آخرین پیگیری پرونده برای پلیس اتاوای کانادا ارسال شده و آنها محل دقیق زندگی خاوری را شناسایی کرده و اطلاعات لازم قضائی را به دستگاه قضایی کشور کانادا ارسال کرده اند. پیگیری این پرونده از طریق مقامات پلیس قضایی کانادا اجازه دستگیری وی را موکول به انجام تحقیقات و تایید حکم بازداشت وی از طریق دستگاه قضائی کانادا کرده است. 

 

 

وی با اشاره به اینکه تمام مدارک و مستنداتی که طرف کانادایی در پرونده خاوری احتیاج داشت برای آنها ارسال شده است، افزود: این پرونده از طریق دستگاه قضائی پلیس و سیستم دیپلماسی در حال بررسی و پیگیری است و از آنجایی که فرد شناسایی شده باید طبق قوانین کشوری که در آن دستگیر شده مجازات شود، چاره ای جز صبر نداریم. 

 

 

تغییر چهره محمودرضا خاوری

 

رضوانی افزود: خاوری جزو افراد اعلان قرمز پلیس اینترپل است و اسم و مشخصات وی در سایت رسمی ثبت شده و تا مشخص شدن وضعیت قضائی حق خروج از کشور کانادا را ندارد. 

 

 

 

 

با خاوری بیشتر آشنا شوید:

وی تحصیلکرده مقطع لیسانس در رشته حقوق از دانشگاه تهران و مقطع فوق لیسانس حقوق در دانشگاه شهید بهشتی است.

محمودرضا خاوری در هفته اول مهر ماه ۱۳۹۰ از مقام مدیریت عامل بانک ملی ایران به بهانه «مشکلات عصبی حادث‌شده و بیماری مزمن» استعفا داد و به کانادا فرار کرد. این سفر ناگهانی به کانادا در رابطه با رسوایی اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی در ایران که در شهریور ۱۳۹۰ برملا شد، بوده‌است. منزل محمودرضا خاوری در محله بریدل پث قرار دارد، که بسیاری از تجار، هنرمندان و ژورنالیست‌ها از جمله سلین دیون، هنرمند به نام موسیقی نیز در بریدل پث عمارتی را به نام خود ثبت کرده‌اند.

 

خاوری چطوری از ایران فرار کرد؟

در سیزدهمین جلسه محاکمه متهمان پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی در ایران، قاضی پرونده اعلام کرد که یکی از معاونان وزارت اطلاعات از خروج محمودرضا خاوری مطلع بوده است.

قاضی سراج معتقد است قطعاً عواملی از داخل دولت ایران در فراری دادن خاوری نقش داشته‌اند. بنابر اطلاعات منتشره از جانب وی، خاوری در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۹۰ در مقام رئیس بانک ملی ایران، تقاضای سفر به انگلستان را در قالب یک ماموریت کاری برای شرکت در جلسه پی‌ال‌سی بانک لویدز (به انگلیسی: Lloyds Bank Plc) مطرح کرده بود که در تاریخ ۲۹ شهریور همان سال با حکم شماره ۵۷۸۶۶۹ با ماموریت وی به خارج از کشور موافقت شد. چند روز بعد، خاوری با ارسال فکسی از داخل هتلی در انگلستان، استعفای خود را به اطلاع مقامات دولتی ایران می‌رساند.

 

مجله مراحم:  لطفا با دقت به عکس زیر نگاه کنید بله درست حدس زدید عکس آقای خاوری در راهپیمایی روز قدس است 

راستی این چفیه چقدر آشناست !!

خاوری در راهپمایی روز قدس

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: