تولد نوزادی با ۵ پا + تصاویر

تولد نوزادی با ۵ پا Infant 5 feet

تولد نوزادی با ۵ پا در عراق مورد توجه رسانه های قرار گرفته است این کودک که به نوزاد ۸ پا مشهور شده است داری ۵ پا است گویا این نوزاد دوقلو بوده که متاسفانه جنین دوم رشد نکرده و به درون شکم این نوزاد واد شده و رشدش متوقف شده است پزشکان هندی تلاش میکنند که پاهای اضافه را از شکم ان نوزاد خارج کنند اما پاهای اضافی او وارد معده و بخشی از دستگاه گوارش شده که امکان جراحی را بسیار سخت کرده است.

تولد نوزاد با پاهای اضافه

تولد نوزادی با 5 پا,نوزاد 8 پا,پاهای اضافی

نوزاد هفت ماهه عراقی که با هشت دست و پا به دنیا آمد، زیر نظر پزشکان هندوستانی عمل خواهد شد.

جام نیوز: به دلیل فقدان امکانات لازم، پزشکان عراقی از انجام این عمل جراحی خودداری کرده بودند.

این کودک که “کَرَم سرمد” نام دارد، با نوعی بیماری دست و پنجه نرم می‌کرده است که موجب رشد ۲ دست و پای اضافی در بدن وی شده بود.

تولد نوزاد هشت پا

این کودک، با ۲ دست و ۲ پای اضافی به دنیا آمده بود. با این‌حال، یکی از دست‌ها و پاها از دیگری بسیار کوچکتر بوده و یکی از آن‌ها به یک دست و پای دیگر تبدیل شده بود.

علاوه بر این، یک دست و یک پای او از شکمش بیرون آمده بود.

پدر او که خود پزشک است، می‌گوید درباره جراحی‌های مشابه و موفق در هند شنیده بوده است. به همین دلیل، به همراه همسرش به هند سفر کرده است.

تولد نوزادی با هفت دست و پا

تولد نوزادی با 5 پا,نوزاد 8 پا,پاهای اضافی

کرم پس از انجام جراحی‌های پیچیده، اکنون به عراق بازگشته است. با این‌حال، والدین او به طور مرتب با پزشکان هندی در تماس هستند.

اکنون کَرم مانند هر کودک عادی، ۲ پا دارد. اما پای چپ وی به طور کامل رشد نکرده است و پزشکان مجبور شده اند از ماهیچه پاهای اضافی او برای ترمیم آن استفاده کنند. همچنین، کمر او نیز که خمیده بوده، تحت جراحی خاصی قرار گرفته است.

گفته می‌شود وضع سلامتی این نوزاد پایدار است.

تولد نوزادی با ۵ پا + تصاویر

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: