تولد نوزادی با ۵ پا + تصاویر

تولد نوزادي با ۵ پا Infant 5 feet

تولد نوزادي با ۵ پا در عراق مورد توجه رسانه هاي قرار گرفته است اين کودک که به نوزاد ۸ پا مشهور شده است داري ۵ پا است گويا اين نوزاد دوقلو بوده که متاسفانه جنين دوم رشد نکرده و به درون شکم اين نوزاد واد شده و رشدش متوقف شده است پزشکان هندي تلاش ميکنند که پاهاي اضافه را از شکم ان نوزاد خارج کنند اما پاهاي اضافي او وارد معده و بخشي از دستگاه گوارش شده که امکان جراحي را بسيار سخت کرده است.

تولد نوزاد با پاهاي اضافه

تولد نوزادي با 5 پا,نوزاد 8 پا,پاهاي اضافي

نوزاد هفت ماهه عراقي که با هشت دست و پا به دنيا آمد، زير نظر پزشکان هندوستاني عمل خواهد شد.

جام نيوز: به دليل فقدان امکانات لازم، پزشکان عراقي از انجام اين عمل جراحي خودداري کرده بودند.

اين کودک که “کَرَم سرمد” نام دارد، با نوعي بيماري دست و پنجه نرم مي‌کرده است که موجب رشد ۲ دست و پاي اضافي در بدن وي شده بود.

تولد نوزاد هشت پا

اين کودک، با ۲ دست و ۲ پاي اضافي به دنيا آمده بود. با اين‌حال، يکي از دست‌ها و پاها از ديگري بسيار کوچکتر بوده و يکي از آن‌ها به يک دست و پاي ديگر تبديل شده بود.

علاوه بر اين، يک دست و يک پاي او از شکمش بيرون آمده بود.

پدر او که خود پزشک است، مي‌گويد درباره جراحي‌هاي مشابه و موفق در هند شنيده بوده است. به همين دليل، به همراه همسرش به هند سفر کرده است.

تولد نوزادي با هفت دست و پا

تولد نوزادي با 5 پا,نوزاد 8 پا,پاهاي اضافي

کرم پس از انجام جراحي‌هاي پيچيده، اکنون به عراق بازگشته است. با اين‌حال، والدين او به طور مرتب با پزشکان هندي در تماس هستند.

اکنون کَرم مانند هر کودک عادي، ۲ پا دارد. اما پاي چپ وي به طور کامل رشد نکرده است و پزشکان مجبور شده اند از ماهيچه پاهاي اضافي او براي ترميم آن استفاده کنند. همچنين، کمر او نيز که خميده بوده، تحت جراحي خاصي قرار گرفته است.

گفته مي‌شود وضع سلامتي اين نوزاد پايدار است.

تولد نوزادي با ۵ پا + تصاوير

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: