کمپینِ «نخریدن خودروهای صفر» ضدانقلاب و خائن هستند!

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به دنبال گران کردن خودروهای داخلی نیستیم، گفت: کمپین نخریدن خودروهای داخلی گناه و خلاف است و هر کس این را بگوید ضدانقلاب است چرا که حمایت از کمپین در شرایط فعلی به هیچ وجه معنا ندارد.

 

 

محمدرضا نعمت زاده در نشستی خبری به انتظارات مردم برای کاهش قیمت خودروهای داخلی اشاره کرد و اظهار داشت: این انتظار بسیار طبیعی است اما همین که پس از توافق، قیمت خودروها افزایش نیافت و تثبیت شد به معنای کاهش قیمت است، هرچند باید منتظر ماند که در آینده چه پیش خواهد آمد.

 

 

وی با اشاره به حضور خودروها در پارکنیگ خودروسازان، اظهار داشت: خودروسازان داخلی روزانه بین ۴ تا ۵ هزار دستگاه خودرو تولید می کنند و این در حالی است که برای تحویل یک دستگاه خودرو به مشتری یک دوره ۱۵ روزه زمان نیاز است حال با توجه به این موضوع وجود تعداد زیادی از خودروهای تولیدی در پارکینگ ها طبیعی است پس نباید از این موضوع نگران شد.

 

نعمت زاده اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال کاهش قیمت و ارزانی است منتهی این موضوع راهکار خود را دارد نه آنکه با ضرر یک کارخانه و فشار آوردن به آن دستور دهیم قیمت های آن را کاهش دهد، البته این در حالی است که گروه خودروساز سایپا امسال هم دچار ضرر شده لذا نمی توان به آن فشار زیادی وارد ساخت تا قیمت های خود را کاهش دهد.

 

 

 

وی بار دیگر راه اندازی و حمایت از کمپین نخریدن خودرو را خیانتی به منافع ملی عنوان کرد و گفت: این بی انصافی است که علیه خودروهای داخلی جریان سازی کنیم لذا از رسانه ها می خواهیم که از خودروسازان داخلی در این شرایط حمایت کنند.

 

 

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه خودروسازان داخلی مشکل خاصی ندارند و طبق برنامه بلندمدت در فعالیت هستند، افزود: مهمترین سرمایه ما اعتماد مردم است، ما سعی می کنیم همه موارد را اعلام کنیم هرچند این موارد منفی باشد لذا شما کمک کنید عده ای به حق و ناحق فضایی ایجاد نکنند که تولید ملی از این قضیه ضربه ببیند.

 

 

 

نعمت زاده تصریح کرد: عده ای هم اکنون فضایی ایجاد کرده اند که خودرو داخلی ارزان شود اما باید اعلام کرد هیچ مسئولی چنین قضیه ای را اعلام نکرده که خودرو ارزان خواهد شد لذا عده ای هم به این خبرهای نادرست دامن می زنند.

 

 

 

 

آب پاکی مدیرعامل ایران خودرو روی دست کمپین: منتظر ارزان شدن قیمت خودرو نباشید !

  

 

سرانجام “کمپین خریدن خودرو صفر ممنوع” مدیرعامل ایران خودرو را به واکنش واداشت.

 

 مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به کمپین “خریدن خودرو صفر ممنوع”گفت: به هیچ عنوان قیمت خودرو را کاهش نمی دهیم، شما توجه کنید قیمت کدام کالا در این چند سال اخیر کاهش یافته است.

 

 

یکه زارع در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه خودروسازان دلیل افزایش قیمت های خود را در سال های اخیر اعمال تحریم می دانستند، در حال حاضر که مقرر شده تحریم ها رفع شود، چه زمانی قیمت خودرو را کاهش می دهید؟ گفت: دراین موضوع باید به قیمت دلار توجه کرد که با کاهش جدی روبرو نبوده، بنابراین باید به میزان کاهش قیمت ارز برای کاهش قیمت خودرو توجه شود.

 

 

 

وی درپاسخ به این سوال مبنی بر اینکه، آیا انبارهای ایران خودرو پُر از خودروهای صفر کیلومتری است که خریدار ندارد؟ تاکید کرد: چه کسی این را گفته است؛عکس‌های ماهواره ای از پارکینگ‌های ایران خودرو مربوط به بهمن ماه سال ۹۲ است و جهت اطلاع شما می گویم نسبت به تولید روزانه تنها سه هزار خودرو اضافه داریم.

 

 

 

 

یکه زارع افزود: اگر قیمت دلار ۱۰۰۰ تومان شود،ما نیز قیمت خودرو را کاهش می دهیم ولی این موضوع عملی نمی شود.

 

 


 

 

 

کمپین نخریدن کالاهای ساخت ایران هم راه افتاد !

 

 

 

 

پس از آنکه کمپین نخریدن خودروهای داخلی بین کاربران شبکه های اجتماعی دست به دست شد، اخیرا کمپین تحریم و نخریدن لوازم خانگی داخلی هم به راه افتاده است و برخی کاربران، دیگران را به نخریدن این تولیدات ملی دعوت می کنند.

 

 

 

در این کمپین به صراحت به واژه «ساخت ایران» حمله شده و با طرحی که ضمیمه آن شده، از کاربران شبکه های اجتماعی خواسته شده است که از خرید محصولات داخلی به دلیل بی کیفیت بودن و نداشتن خدمات پس از فروش مناسب خودداری کنند.

 

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: