سفیدی درون گوجه سمی است

سفیدی درون گوجه سمی است و نباید آن را مصرف کرد به گفته پزشکان خط های سفید و سبز رنگ درون گوجه فرنگی به دلیل کود های شیمیایی حاوی نیترات است که بسیار سمی و خطرناک میباشد.

سفیدی درون گوجه

سفیدی درون گوجه

رگ های سفید گوجه فرنگی سمی است

سیدرضا نورانی در پاسخ به اینکه اخیراً داخل گوجه‌فرنگی به وفور رگه‌های سبز و سفیدرنگ مشاهده شده و دلیل آن مصرف بیش از حد سم عنوان می‌شود، با تأیید این موضوع گفت: مصرف بی‌رویه و نظارت نشده کودهای نیترات سبب می‌شود که باقیمانده نیترات به داخل گوجه‌فرنگی رسوخ کند.

وی اضافه کرد: مردم باید قسمت‌های سفید داخل گوجه‌فرنگی را بریده و کنار بگذارند و آن را مصرف نکنند.

این در حالی است که باقیمانده نیترات در محصولات کشاورزی و انتقال آن به بدن در طولانی مدت می‌تواند آسیب‌های جدی به دستگاه گوارش و کبد وارد کند.

همچنین در مورد رواج شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر تراریخته بودن ملون‌هایی (نوعی طالبی)‌ که طی چند سال گذشته در بازار به وفور یافت می‌شود پرسید که نورانی در توضیح این موضوع گفت: ملون نوعی از طالبی است که اصطلاحات ژنتیکی روی آن انجام شده اما تراریخته نیست. انواع مختلفی از طالبی و خربزه وجود دارد که در کشور ما چند نوع آن کشت می‌شود.

وی تصریح کرد: نباید این را فراموش کرد که تمام بذرهایی که در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد مراحل آزمایش را طی کرده و هیچ بذر تراریخته‌ای برای کشت به کشور وارد نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار فارس، طبق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تأکید مقام معظم رهبری مصرف و تولید محصولات تراریخته به دلیل اثرات مخرب به شدت منع شده و حتی طبق مصوبه مجلس در سال ۹۵، تولید این محصولات در کشور ممنوع و تنها اجازه کارهای تحقیقاتی در این حوزه داده شد.

سفیدی درون گوجه

منبع: دانا

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: