حمله ایرانی ها به دریا

با آن‌که طرح سالم‌سازی دریا در برخی نقاط ساحلی استان مازندران اجرا شده، ولی ازدحام بیش از حد مسافران در این سواحل، ‌اجازه‌ی توزیع مناسب امکانات را نمی‌دهد و سواحل شمالی تا حد کمی جوابگوی مردم است، به‌طوری که نهادهایی مانند نیروی انتظامی و استانداری که بی‌ارتباط با طرح سالم‌سازی دریا نیستند، مجبورند، مردم را از ساحل دور کنند تا شاید با این کار، اوضاع کمی کنترل شود.

 

ساحل «فرح‌آباد» یکی از مقصدهای شلوغ مسافرتی در روزهای تعطیلی است که به‌دلیل نزدیکی به شهرستان ساری و ساکنان استان‌های تهران، گلستان و خراسان معمولا با ازدحام بیشتر مسافران مواجه می‌شود. بخشی از ساحل، با آن‌که زیر پوشش طرح سالم‌سازی دریاست و امکانات بهداشتی و رفاهی حداقلی در آنجا ایجاد شده، ولی به هیچ‌وجه پاسخگوی آن حجم از مسافرانی که به این حوزه از دریای خزر سفر می‌کنند، نیست.

 

هجوم به دریا+تصاویر

جمعیت مسافران در تعطیلات گذشته در ساحل فرح‌آباد ساری به‌اندازه‌ای بود که یگان ویژه‌ی نیروی انتظامی مسوولیت هدایت مسافران را برعهده ‌گرفت. از سوی دیگر، هجوم مردم به دریا و شنا کردن آن‌ها در حالی‌ که شرایط جوی دریا مناسب به‌نظر نمی‌رسید، باعث شد تا یگان ویژه وارد عمل شود و دریا را از شناگران مشتاق خالی کند.

 

هجوم به دریا+تصاویر

برای ورود به ساحل فرح‌آباد مانند دیگر قسمت‌های دریای خزر که سالم‌سازی و به بهره‌برداران خصوصی واگذار شده است، از مسافران خودروسوار مبلغی به‌عنوان ورودی گرفته می‌شود که ظاهرا این مبلغ در حدی نیست که امکانات رفاهی مسافران در ساحل با آن تأمین شود، چراکه پارکینگ فرح‌آباد همچنان خاکی، آلاچیق‌های آن، محدود و کمپینگ آن، ناامن است و امکانات بهداشتی و رفاهی هم در حد کافی نیست. علاوه بر این، این بخش از ساحل هم مثل سایر نقاط ساحلی ایران، از مواد آلاینده و زباله‌های مسافران در امان نیست.

 

هجوم به دریا+تصاویر

هجوم به دریا+تصاویر

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: