دختر ایرانی خلبان پاراگلایدر +تصاویر

دختر ایرانی خلبان پاراگلایدر

پرواز کردن همیشه یکی از آرزوهای بشر بوده و که سالیان سال است که تححق پیدا کرده و به این آرزو رسیده است.
فاطمه افتخاری بانوی ۲۸ ساله ایرانی و مطرح‌ترین خلبان پاراگلایدر کشورمان که حدود ۱۰ سال است پرواز می‌کند،
 

تصاویر فاطمه افتخاری خلبان پاراگلایدر

دختر ایرانی خلبان پاراگلایدر
 
دختر ایرانی خلبان پاراگلایدر 

عکس های فاطمه افتخاری

دختر ایرانی خلبان پاراگلایدر
 

مصاحبه با فاطمه افتخاری:

دختر ایرانی خلبان پاراگلایدر

خانم افتخاری چطور شد که به چنین رشته مهیجی ورود کردید؟
 من در این سال‌ها و پیش از اینکه وارد رشته پاراگلایدر شوم شنا، اسکیت، دوچرخه سواری و سوارکاری کار می‌کردم و تمام این رشته‌ها بخصوص سوارکاری را در حد حرفه‌ای و قابل قبول انجام می‌دادم.

اما همیشه رؤیای پرواز داشتم و خیلی از اوقات خواب پرواز می‌دیدم. سال ۸۶ در اینترنت به دنبال نتایج کنکور بودم که خیلی اتفاقی یک سایت را باز کردم که دیدم نوشته آموزش پرواز با پاراگلایدر در اصفهان برای خانم‌ها و آقایان. در حالی که اصلاً نمی‌دانستم پاراگلایدر چیست آدرس این آموزشگاه را گرفتم و به آنجا رفتم و ثبت‌نام کردم.
 
دختر ایرانی خلبان پاراگلایدر
 
دختر ایرانی خلبان پاراگلایدر
 
فکر می‌کنم نخستین پرواز تان خیلی خاطره انگیز بوده است، این طور نیست؟
خب سیستم پرواز با پاراگلایدر طوری است که در ابتدا روی زمین کنترل و درک وسیله پرواز و همچنین تئوری آن را یاد می‌دهند و بارها روی زمین با آن می‌دوید و کم کم ۳ متر، ۵ متر و ۱۰متر از زمین کنده می‌شوید.
پس از آن در یک شیب تندتر ۲۰ متر از زمین جدا می‌شوید و در همین فرایند پلکانی حس پرواز را تا حدودی تجربه می‌کنید.
هنگامی که یک شخص نخستین بار از یک شیب تند کوه و به تنهایی و مستقل از زمین جدا می‌شود اصطلاحاً می‌گویند سولو شده است.
من نخستین سولو شدنم را بخوبی به یاد دارم اما پس از آن آنقدر پروازهای خاطره انگیز و ویژه داشته‌ام که آنها بیشتر در ذهنم مانده و پرواز نخستین‌ام کمرنگ شده است.
آیا برای نخستین بار که از زمین جدا شدید، ترس نداشتید؟
از همان ابتدای پرواز با پاراگلایدر هم ترس نداشتم اما دو سال پس از پرواز بود که ترس را درک کردم و آن هم به این دلیل بود که به حدی از دانش و آگاهی در این رشته رسیدم که فهمیدم این رشته چقدر جدی و خطرناک می‌تواند باشد
حالا که به این تجربه رسیده‌اید آیا توصیه‌ای هم برای کسانی که تازه گام در این راه گذاشته‌اند دارید؟
یکسری از آدم‌ها به دلیل این که ریسک پذیر نیستند ترس دارند و همین ترس باعث می‌شود که نکات ایمنی را بیشتر رعایت کنند اما یکسری دیگر که روحیه بی‌باکانه دارند خیلی بی‌پروا پرواز می‌کنند که من به این قشر توصیه می‌کنم که کمی بترسند چون خطر وجود دارد و باید به نکات ایمنی و توصیه‌های مربی بیشتر توجه کنند.
این ورزش در بین رشته‌های پر خطر در چه جایگاهی قرار دارد؟
پاراگلایدر ساختار فلزی ندارد و یکپارچه است و این پارچه، فرم پرواز را تشکیل می‌دهد، بنابراین امکان جمع شدگی و از فرم خارج شدن وجود دارد و همین مسأله می‌تواند باعث سقوط شود.
یکی از نکات مهم آموزشی این است که باید یاد بگیریم که مانع جمع شدگی این وسیله شویم و اگر جمع شد چطور آن را باز کنیم.
حفظ آرامش و تصمیم درست در لحظه می‌تواند کمک کند. در کل رشته پاراگلایدر در سطح جهان جزو رشته‌های پر سوانح نیست اما در ایران نسبت به سایر کشورهای دنیا سوانح بیشتری را شاهد بوده‌ایم و دلیل آن هم بیشتر می‌تواند عدم رعایت مسائل ایمنی و عدم آموزش صحیح باشد. به هر حال پاراگلایدر جزو ورزش‌هایی است که باید در انتخاب تجهیزات، انتخاب مربی و نکات ایمنی توجه بیشتر کرد. چون در این ورزش جای هیچ اشتباهی وجود ندارد و این جمله معروف است که نخستین اشتباه می‌تواند آخرین اشتباه باشد.
 

فاطمه افتخاری دختر ایرانی خلبان پاراگلایدر

دختر ایرانی خلبان پاراگلایدر
زمانی که ارتفاع می‌گیرید و از آن بالا به زمین نگاه می‌کنید، چه چیزی برایتان جذابیت دارد و چه منظره‌ای را بیشتر دوست دارید؟
 دیدن زمین از آسمان برای من خیلی لذت بخش است.
آیا مشکلات و موانعی هم برای فعالیت در این رشته بخصوص برای بانوان وجود دارد؟
به طور کلی در کشور ما یکسری خلأهای قانونی برای پرواز کردن وجود دارد که همین مسأله موانع زیادی ایجاد کرده است. باید یک هماهنگی بین ارگان‌های ذیربط از جمله نیروهای مسلح به وجود بیاید که درک کنند این یک ورزش است و ممنوعیت کلی وجود نداشته باشد. مناطقی مانند فرودگاه‌ها و مناطق نظامی و امنیتی و کارخانه‌های بزرگ حریم‌هایی دارند که ما می‌شناسیم و پرواز در آن مناطق ممنوع است.

بیشترین زمانی را که شما در آسمان پرواز کرده‌اید، چقدر بوده است؟
سال گذشته در سایت گردنه رخ نزدیک شهر کرد حدود ۱۵۶ کیلومتر مسیر را پرواز کردم که ۶ ساعت و نیم در آسمان بودم.
همانطور که گفتید خاطرات زیادی از پرواز داشته‌اید، درباره یکی از لذتبخش‌ترین پروازهای‌تان بگویید؟
فصل پاییز و در آخرین پروازهای‌مان در سایت رخ  شهرکرد بالای ۶ هزار متر ارتفاع می‌گیریم. این فصل زمان بازیگوشی عقاب‌هاست. هنگام پرواز عقاب‌ها به ما خیلی نزدیک می‌شوند حتی به فاصله دو متری ما می‌رسند و یک مسیر طولانی را در کنار ما پرواز می‌کند و حتی وقتی دور می زنیم و بر می‌گردیم عقاب‌ها نیز همین کار را می‌کنند. حس می‌کنید که می‌گویند می‌خواهیم با هم پرواز کنیم. در این لحظات واقعاً احساس می‌کنم که یک پرنده هستم و این لذتبخش‌ترین حسی است که به من دست می‌دهد.

استقبال خانم‌ها از رشته پاراگلایدر در ایران چطور است؟
تعداد خانم‌های این رشته خیلی زیاد است و خیلی برای آموزش این رشته ثبت‌نام می‌کنند و تجهیزات تهیه می‌کنند و یکی دو سال هم کار می‌کنند اما در کنار آن ریزش زیادی هم وجود دارد.

آیا پرواز کردن با پاراگلایدر حتماً باید در سایت باشد و یا می‌توان هر جایی و بر فراز هر تپه و کوهی پرواز کرد؟
اصولی این است که باید در سایت پرواز کنیم و این به دلیل امنیت پرواز است چون منطقه شناحته شده است و بادها و شرایط آب و هوایی آن مناسب تشخیص داده شده است.

مسابقات و امتیازدهی این رشته به چه شکل است و چگونه یک نفر قهرمان آن می‌شود؟
مسابقات پاراگلایدر به چند رشته تقسیم می‌شود.پرواز مسافت، آکروباسی (نمایشی) و هدف زنی ۳ رشته مسابقات است. رشته هدف زنی همان پرواز با دقت است. یعنی یک هدفی را مشخص می‌کنند و خلبان باید با دقت در آن هدف فرود بیاید، این رشته بیشتر به صورت فستیوال برگزار می‌شود و پیچیدگی زیادی ندارد. اما آن رشته‌ای که تخصصی‌تر برگزار می‌شود پرواز مسافت و آکروباسی است. در آکروباسی خلبان‌ها حرکات نمایشی انجام می‌دهند. در پرواز مسافت یک مسیر به خلبان داده می‌شود که با استفاده از دستگاه جی پی اس باید مسیریابی و پرواز کند و به منطقه‌ای که مشخص شده فرود بیاید.هر کسی این مسیر را زودتر طی کند و فرود بیاید قهرمان می‌شود.

حرف پایانی اگر دارید بفرمایید.
می خواهم از پدر و مادرم تشکر کنم که روحیه من را درک و بخوبی حمایتم کردند. در کنار آن یک ازدواج خوب داشتم و از همسرم که خودش نیز خلبان پاراگلایدر و تکیه گاه من و برادر همسرم که مربی این رشته است و کمک‌های زیادی به من کرده است، تشکر می‌کنم. 

فاطمه افتخاری دختر ایرانی خلبان پاراگلایدر

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: