نویسنده و مترجم‌ایرانی، همراه فابیوس +تصاویر

لوران فابیوس وزیر امورخارجه فرانسه امروز در حالی در راس هیات دیپلماتیک فرانسوی وارد تهران شد که شاعر نویسنده و مترجم ایرانی، مدیا کاشیگر نیز در میان این هیات دیده شد.

 
مجله مراحم: لوران فابیوس وزیر امورخارجه فرانسه ساعاتی قبل به منظور دیدار با مقامات کشورمان وارد تهران شد. وزیرخارجه فرانسه بلافاصله بعد از ورود به تهران به ساختمان وزارت امور خارجه رفت و با محمدجواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
دیدار هیات فرانسوی و ایرانی در وزارت خارجه در حالی صورت گرفت که شاعر، نویسنده و مترجم مشهور ایرانی مدیا کاشیگر نیز در جمع اعضای هیات فرانسوی حضور داشت.
 
مدیا کاشیگر شاعر، نویسنده و مترجم ایرانی، دبیر جایزه ادبی یلدا و بنیانگذار و دبیر سه دوره جایزه ادبی روزی روزگاری در کنار لوران فابیوس در جریان ملاقات مقامات دو دیپلماتیک دو کشور حضور داست.
 
کاشیگر علاوه بر نویسندگی و شاعری به عنوان مترجم زبان فرانسه چندین عنوان کتاب از این زبان به فارسی ترجمه کرده است. برخی از شاخص ترین ترجمه‌های مدیا کاشیگر آثاری از ولادیمیر مایاکوفسکی، فرناندو آرابال و اوژن یونسکو است. وی همچنین در حوزه ی ترجمه شناسی نیز صاحب نظر است. رمان “وقتی مینا از خواب بیدار شد” شاخص ترین داستان این نویسنده ایرانی است که موفق به دریافت جایزه ی شورای کتاب کودک نیز شده است.
 
 
نویسنده و مترجم‌ایرانی، همراه فابیوس +تصاویر
 
مدیا کاشیگر نویسنده، شاعر و مترجم ایرانی در کنار فابیوس،(نفر اول از راست)
 
(تصاویر) نویسنده و مترجم‌ایرانی، همراه فابیوس
 
(تصاویر) نویسنده و مترجم ایرانی در هیات فرانسوی

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: