عراق اعلام کرد: دیگر از ایران ماشین نمیخریم

یکی از معیارهای عنوان شده از سوی وزارت صنعت برای طبقه‌بندی این گروه میزان ارزش افزوده کالاهای صنعتی است، پس توجه به قرارگیری قطعه و خودرو در ابتدای جدول تهیه شده به دست این وزارتخانه، نشانگر بااهمیت بودن این قسمت در حوزه صنعت است، حال آنکه با حذف عراق از لیست بازارهای صادراتی خودروسازان، اینطور که پیداست صادرات این محصول صنعتی از نخستین روزهای امسال با وضعیت بغرنجی روبه رو بوده است.
 
 
 
http://www.eghtesadonline.com/UserUpload/Image/p%20(17)%20copy.jpg

 

 

این کشور همسایه تا سال قبل به عنوان بازار نخست صادرات خودروهای ایران به شمار می‌رفت حال آنکه در حال حاضر به خاطر کیفیت محصولات داخلی، واردات از ایران را لغو کرده است. طبق این رتبه اول و دوم صادرات خودرو مختص به عراق و دو کشور کره و چین است و ایران در رتبه هشتم جای دارد. ولی رتبه دو بازار مختص به صادراتی ایران به سوریه است که این کشور نیز در حال حاضر مشغول جنگ داخلی است. همچنین براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ونزوئلا، روسیه و بلاروس نیز در ردیف دیگر کشورهایی جای دارند که میزبان خودروهای داخلی هستند.

 

قیمت پراید در عراق چند؟

معاون صادرات سایپا، قیمت فروش هر دستگاه پراید در بازار عراق را ۸۲۰۰ دلار عنوان کرد و گفت: رعایت استانداردهای الزامی در تولید خودرو ۵ میلیون تومان تفاوت قیمت با نمونه صادراتی را رقم می‌زند.
 
 در فاز اول مونتاژ خودروها را آغاز خواهیم کرد و سپس زنجیره تامین را با همکاری قطعه سازان ایرانی در الجزایر راه‌اندازی می کنیم.

 

 

http://www.carnp.com/carnpsd_content/media/image/2014/01/43751_orig.jpg

http://khabarde.ir/wp-content/uploads/2014/12/16487_707.jpg

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: