نخست وزیر عراق با پرچم کشورش در خیابان‌های تکریت +عکس

«حیدر العبادی» نخست وزیر عراق پس از آزاد شدن تکریت مرکز استان صلاح الدین از دست گروه تروریستی داعش در این شهر حضور یافت.

العبادی با حضور در خیابان‌های تکریت پرچم عراق را در دست گرفت و به اهتزاز درآورد و تاکید کرد این پیروزی‌ها به دست عراقی‌ها به دست آمده است.

وی بر عزم عراقی‌ها برای آزادی همه عراق تاکید کرد و از شورای استان صلاح الدین خواست نشست آینده خود را در تکریت برگزار کند.

مجله مراحم: نخست وزیر عراق گفت: اینجا مرکز استان است و ان شاء الله استاندار به سرعت شورای استان را به تشکیل جلسه دعوت می‌کند تا عملیات پاکسازی و بازسازی را آغاز کنیم. دستور دادیم پلیس محلی استان امنیت شهر را بر عهده بگیرد و نیروهای امنیتی نیز به محافظت از این استان و شهروندان کمک می‌کنند و به محض برقراری کامل امنیت، شهروندان به منازل خود بر خواهند گشت و سراسر عراق آزاد خواهد شد.

با اعلام قطعی آزادی تکریت در غروب سه شنبه و برافراشته شدن پرچم عراق بر فراز ساختمان‌های دولتی این شهر، حرف و حدیث‌ها درباره عملیات جنجالی علیه گروه تروریستی داعش، در استان صلاح الدین پایان یافت و ناظران و تحلیلگران با کسب این پیروزی بزرگ، معتقدند که کلید موصل اکنون در دستان حیدر العبادی نخست وزیر عراق است.

 

مجله مراحم

 

با آزادی تکریت و پاکسازی شمال صلاح الدین، شامل بیجی و الشرقاط، حرکت به سمت موصل آغاز خواهد شد و نخست وزیر عراق وعده کرده است که بزودی کار پاکسازی نینوا از گروههای تروریستی را شروع خواهد کرد.

در حقیقت، تکریت به مثابه کلید دروازه‌های موصل تلقی می‌شود و حال باید دید چرا سران برخی کشورهای منطقه نگران روزهای آینده هستند.

 

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: