آیا ضربات مسابقات کشتی کج واقعیست؟

آیا ضربات مسابقات کشتی کج واقعیست؟

 

مجله مراحم: برخلاف ورزش کشتی (و تمامی ورزش‌ها) که یک کمیته فنی برای تعیین مقررات ورزشی وجود دارد، در کشتی کج هیچ کمیته‌ای برای تعیین مقررات وجود ندارد و مالکان لیگ‌های کشتی کج هم برنامه‌های خود را با عنوان «سرگرمی» اجرا می‌کنند و نه یک مسابقه ورزشی. کشتی‌گیران حرفه‌ای برخلاف کشتی‌گیران آماتور برای انجام مسابقه حقوق می‌گیرند و معمولاً مهارت بالاتری هم دارند حتی برخی از آن‌ها داروهای نیروزای استروئیدی مصرف کرده و کمپانی دبلیودبلیوای آزمایش‌های کنترل دوپینگ از ورزشکاران خود انجام می‌دهد. اما مهارت شرکت‌کنندگان آن‌ها نتیجه مسابقه را تعیین نمی‌کند بلکه برنامه کل مسابقات همچون یک نمایشنامه نوشته می‌شوند و هر مسابقه بخشی از داستان این نمایشنامه است و در نتیجه تمام برد و باخت‌ها مربوط به نمایشنامه می‌شود.

کشتی کج یکی از سرگرمی‌های مهم در آمریکای شمالی, ژاپن و ایران است.

قانونی به نام کایفابه (kayfabe) در کشتی کج وجود دارد که بر اساس آن شرکت‌کنندگان باید تصور کنند که شخصیت‌ها و داستان نمایش واقعی است. در گذشته برخی از کشتی‌گیران حتی در زندگی واقعی خود نیز در این دنیای خیالی باقی می‌ماندند. در صورتی که کشتی‌گیری حرکتی در رینگ انجام دهد که مطابق با شخصیت داستانی او نباشد یا از این دنیای ذهنی خارج شود این قانون را شکسته است. این اتفاق به علاقه تماشاگران ضربه زده و تجارت گردانندگان مسابقات را دچار مشکل می‌کند در نتیجه برگزارکنندگان رقابت‌های کشتی کج روی خوشی به اینگونه کشتی‌گیران نشان نداده و معمولاً آن‌ها را یا از داستان اصلی خارج می‌کنند یا به طور کامل کنار می‌گذارند. (مانند باتیستا)

البته امروزه اهمیت این موضوع از گذشته کمتر شده است چرا که در دنیای کشتی کج این واقعیت که داستان‌ها از پیش نوشته می‌شوند راحت‌تر پذیرفته شده و این برنامه‌ها بیشتر بر علاقه تماشاگران برای سرگرم شدن متکی هستند. با این حال کشتی‌گیران همچنان بایستی در طول مسابقه در شخصیت خود بمانند و مسائل پشت صحنه نیز نباید به بیرون درز کند.

 

  • اسطوره‌ها:

 

  • مارک ویلیام کالوِی (Under Taker)به عنوان برترین و قوی‌ترین کشتی کج کار تاریخ شناخته می‌شود.

http://nurses.loxblog.com/upload/n/nurses/image/540485_500544483321435_1328698364_n.jpg

 

  • شان مایکلز (HBK) از دیگر بزرگان این ورزش به شمار می‌آید که با نمایش‌های بی همانندش به افتخارات و محبووبیت فراوانی رسید.

https://www.cultofwhatever.com//wp-content/gallery/approved-wwe-photos/wwe-hbk-dx-03061.jpg

 

  • استان کلد استیو اوستین هم جزو نوابغ این رشته است که هواداران بسیاری دارد و فن استونر او بسیار دیدنی و فینیشرش می‌باشد.

https://01.onlinefilmizle.in/ax/pics/images/snapshpvp.png

 

  • باتیستا یکی از محبوب ترین کشتی کج کاران

http://www.8pic.ir/images/25777211500818794994.jpg

 

  • تریپل اچ

http://s1.picofile.com/file/6503806836/in_wrestlemania_top_photos_cena_blogsky_com.jpg

 

  • جان سینا

 http://www.coca.ir/wp-content/uploads/2015/07/Hercules-c.jpg

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: