غَلت خوردن در این خانه غیرممکن است! +تصاویر

خانه‌ای به عرض ۱.۸ متر با چهار اتاق. درست شنیدید. این خانه زیبا با عرض کمتر از دو متر و چهار اتاق، باریک‌ترین خانه توکیو است. برای دیدن تصاویر آن با ما همراه شوید.

مجله مراحم: وقتی صحبت از ساخت‌وسازهای عجیب باشد اولین جایی که به ذهن انسان خطور می‌کند، ژاپن است؛ در زمینی به عرض ۲.۵ متر و با ۱۱ متر ارتفاع، باریک‌ترین خانه توکیو در میان ایده‌های مختلفی که برای طراحی آن وجود داشت، توسط شرکت معماری YUUA ساخته شد.

مجله مراحم

این خانه باریک که معماران به آن «خانه ۱.۸ متری» می‌گویند، در منطقه‌ای مسکونی و در بین دو ساختمان کاملاً معمولی در توکیو قرارگرفته است. این خانه در اصل دارای چهار طبقه اصلی است و در حال حاضر یک زوج به همراه گربه‌شان در آن زندگی می‌کنند.

خانه‌ باریک به عرض 1.8 متر با تمام تجهیزات خانه‌ باریک به عرض 1.8 متر با تمام تجهیزات

معماران این خانه باریک تلاش داشتند تا از نور طبیعی بنا بیشترین بهره را ببرند. برای این کار آن‌ها نمای جلو و پشت بنا را شیشه کرده‌اند. آن‌ها همچنین فضای داخل خانه را هم باز گذاشته‌اند تا نور بیشتری به داخل خانه بتابد. بخش مرکزی خانه ۱.۸ متری، با بخشی از نور بیرون روشن می‌شود.در طراحی داخلی این بنا سعی شده تا از هیچ دیواری استفاده نشود و همین امر خانه‌ای به این باریکی را به جایی دل‌باز تبدیل کرده است.

خانه‌ باریک به عرض 1.8 متر با تمام تجهیزات خانه‌ باریک به عرض 1.8 متر با تمام تجهیزات

برای جلوگیری از شلوغی خانه و بهترین استفاده از فضا، کابینت‌ها در دیوارها و پله‌ها قرار داده ‌شده‌اند. باید گفت که دکور این خانه باریک مانند ابعاد کوچک خودش، کاملاً مینیمالیستی است.

خانه‌ باریک به عرض 1.8 متر با تمام تجهیزات خانه‌ باریک به عرض 1.8 متر با تمام تجهیزات

در ساخت این خانه منحصربه‌فرد فناوری هم به کمک معماران آمده است؛ این خانه با فنونی نظیر غوطه‌ورسازی و استفاده از فضای روی دیوارها ساخته‌ شده است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: